K21
1 Aleksandra Hornik WKS Grunwald, Poznań 1301
2 Ewa Bernaciak UKS Orientuś, Łódź 1239
3 Hanna Wiśniewska WKS Grunwald, Poznań 1209
Więcej
K20
1 Zofia Słońska WKS Wawel, Kraków 1174
2 Zuzanna Gielec UKS Orientuś, Łódź 1068
3 Magdalena Topór WKS Wawel, Kraków 1031
Więcej
K18
1 Julia Krempińska UKS Azymut, Pabianice 1205
2 Adrianna Filipiak KS Hades, Poznań 1124
3 Wiktoria Doreń UKS Orientuś, Łódź 1100
Więcej
K16
1 Jowita Pudełek LKS Górzanka, Nawojowa Góra 1182
2 Iga Muller UMKS, Kwidzyn 1147
3 Maja Lamparska WKS Wawel, Kraków 1133
Więcej
K14
1 Antonina Słońska WKS Wawel, Kraków 1185
2 Jaśmina Olejnik WKS Wawel, Kraków 1167
3 Julia Biskupska WKS Wawel, Kraków 1152
Więcej
K12
1 Milena Miś HKS Azymut, Mochy 1198
2 Michalina Wysocka MKS MOS, Wrocław 1160
3 Katarzyna Szafarewicz UMKS, Kwidzyn 1139
Więcej
K10
1 Amelia Kaczyńska PKO Harpagan, Gdańsk 1190
2 Hanna Pabich UKS Azymut, Pabianice 1101
3 Agnieszka Janas UKS Kometa, Gliwice 1078
Więcej
K35
1 Maria Pabich UKS Azymut, Pabianice 1170
2 Wioletta Konkol-Klimczak UKS Siódemka, Rumia 1162
3 Weronika Machowska-Krupa UKS OSiR, Góra Kalwaria 1162
Więcej
K40
1 Anna Karnia-Biskupska WKS Wawel, Kraków 1145
2 Agnieszka Biolik UNTS, Warszawa 1142
3 Joanna Grabowska WKS Wawel, Kraków 1139
Więcej
K45
1 Beata Nowak UKS Siódemka, Rumia 1223
2 Katarzyna Konc UKS Azymut, Pabianice 1110
3 Agata Kulicka Skierniewickie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej 1093
Więcej
K50
1 Anna Górnicka-Antonowicz Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1250
2 Ewa Wołek UNTS, Warszawa 1123
3 Barbara Nowak HKS Azymut, Mochy 1110
Więcej
K55
1 Joanna Parfianowicz UNTS, Warszawa 1175
2 Urszula Czerkawska UKS Sparta, Czyżowice 1144
3 Alicja Hornik WKS Grunwald, Poznań 1064
Więcej
K60
1 Małgorzata Krochmal KU AZS WAT, Warszawa 1150
2 Halina Biziuk UMKS ORKAN, Ostróda 1100
3 Danuta Mikielska UMKS ORKAN, Ostróda 914
Więcej
K65
1 Hanna Kamińska-Socha Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1200
1 Jolanta Wysocka UKS Kometa, Gliwice 1200
3 Ewa Lewoń UMKS ORKAN, Ostróda 1125
Więcej
K70
1 Barbara Glińska UNTS, Warszawa 800
2 Krystyna Galicz BKS Wataha, Warszawa 788
3
Więcej
K75
1
2
3
Więcej
K80
1
2
3
Więcej
K85
1
2
3
Więcej
K90
1
2
3
Więcej
M21
1 Michał Olejnik WKS Grunwald, Poznań 1299
2 Wojciech Kowalski WKS Śląsk, Wrocław 1221
3 Mateusz Dzioba MKS Paulinum, Jelenia Góra 1178
Więcej
M20
1 Stanisław Kurzyp WKS Śląsk, Wrocław 1184
2 Piotr Pesta UKS Azymut 45, Gdynia 1161
3 Kacper Michalak UNTS, Warszawa 1139
Więcej
M18
1 Stanisław Pachnik UKS Orientuś, Łódź 1188
2 Mateusz Kula KOS BnO, Szczecin 1184
3 Grzegorz Nowak UKS Siódemka, Rumia 1157
Więcej
M16
1 Bartłomiej Maciejewski BKS Wataha, Warszawa 1241
2 Jędrzej Pachnik UKS Orientpark.pl, Iwiny 1184
3 Paweł Wójcik WKS Wawel, Kraków 1094
Więcej
M14
1 Tomasz Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 1189
2 Filip Wodzicki MKS MOS, Wrocław 1150
3 Stanisław Drapella PKO Harpagan, Gdańsk 1140
Więcej
M12
1 Witold Lemańczyk PKO Harpagan, Gdańsk 1168
2 Szymon Ładomirski MKS Paulinum, Jelenia Góra 1166
3 Antoni Bałaziński UKS Patria, Młynne 1160
Więcej
M10
1 Jakub Jędras UMKS, Kwidzyn 1150
2 Krzesimir Górski MKS Paulinum, Jelenia Góra 1133
3 Łukasz Duda UKS Traper, Złocieniec 1036
Więcej
M35
1 Dariusz Sokalski KU AZS WAT, Warszawa 1204
2 Kostiantyn Majasow WKS Śląsk, Wrocław 1168
3 Tomasz Pabich UKS Azymut, Pabianice 1152
Więcej
M40
1 Paweł Tadejewski UMKS ORKAN, Ostróda 1188
2 Tomasz Tkaczuk UKS Azymut, Pabianice 1127
3 Paweł Golinowski Indywidualny Dolnośląskie 1120
Więcej
M45
1 Marcin Krasuski OK! Sport, Warszawa 1179
2 Jacek Nowak UKS Siódemka, Rumia 1168
3 Mariusz Plesiński Indywidualny Dolnośląskie 1166
Więcej
M50
1 Kalikst Sobczyński WKS Śląsk, Wrocław 1172
2 Paweł Moszkowicz WKS Wawel, Kraków 1165
3 Artur Staszak UNTS, Warszawa 1149
Więcej
M55
1 Piotr Niessner WKS Wawel, Kraków 1167
2 Paweł Morawski Indywidualni Pomorskie 1144
3 Piotr Młynarczyk UKS Orientuś, Łódź 1125
Więcej
M60
1 Włodzimierz Dyzio WKS Wawel, Kraków 1186
2 Jerzy Kryjomski KS Kościelec, Chrzanów 1142
3 Bogdan Lech UMKS ORKAN, Ostróda 1137
Więcej
M65
1 Jerzy Parzewski KU AZS WAT, Warszawa 1238
2 Andrzej Krochmal KOS Warszawa 1160
3 Romuald Guga WKS Śląsk, Wrocław 1145
Więcej
M70
1 Ryszard Jakielaszek MKS Skarmat, Toruń 1203
2 Janusz Michałek UKS Energetyk, Dychów 1136
3 Henryk Gliński KS Artemis, Wrocław 1110
Więcej
M75
1 Edward Pokora UMKS, Kwidzyn 1214
2 Stanisław Wasilewski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1120
3 Roman Blimke LKS Górzanka, Nawojowa Góra 717
Więcej
M80
1 Kazimierz Dura WKS Śląsk, Wrocław 1083
2 Edward Czabański Indywidualni Pomorskie 275
3 Graham Moon-Zalewska AZS UMCS, Lublin 262
Więcej
M85
1
2
3
Więcej
M90
1 Stanisław Wysocki KOS Warszawa 600
2 Mieczysław Zielczyński Indywidualny Mazowsze 241
3
Więcej


REGULAMIN RANKINGU PZOS W BIEGU NA ORIENTACJĘ


Obowiązuje od 1 marca 2021


 


I.  Zasady ogólne


1.     Celem Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych.


2.     Ranking jest liczony według poniższego wzoru:


Rankingowe punkty = (100% - %strata do zwycięzcy) * maksymalna liczba punktów do zdobycia


3.     Zawody CTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:


        Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Weteranów, Puchar Najmłodszych, Klubowe Mistrzostwa Polski = 1300 punktów


        Pozostałe zawody CTZ = 1100 punktów


        Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików = 1000 punktów


4.     Zawody RTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:


        Wojewódzkie Związki Orientacji Sportowej (WZOS) lub PZOS może nadać wyższe liczby punktów do 3 zawodów na terenie danego WZOS (w miarę możliwości powinny to być zawody rangi mistrzowskiej np. Mistrzostwa Województwa) = 800 punktów


        Pozostałe zawody na terenie danego WZOS (bez ograniczeń ilościowych) = 700 punktów


5.     Do Rankingu zaliczane punkty zdobyte przez zawodników w biegach World Ranking Event (WRE), rankingowych Centralnego Terminarza Zawodów (CTZ) i zaakceptowanych przez Polski Związek Orientacji Sportowej (PZOS) biegach rankingowych Regionalnych Terminarzy Zawodów (RTZ).


6.     Zawodami rankingowymi nie mogą być:


        Biegi sztafetowe,


        Indywidualne ze startu masowego (z wyjątkiem zawodów typu „sztafeta indywidualna” „one man relay”, tj. z rozbiciem punktów zapewniających dla wszystkich zawodników różną kolejność zaliczania punktów kontrolnych) lub pościgowego (handicapowego).


        Treningowe oraz z ograniczonym udziałem (z wyjątkiem tych, gdy udostępniono wszystkim chętnym możliwość startu poza konkursem).


7.     Punkty rankingowe zdobywane w biegach WRE mogą być uwzględnione w Rankingu PZOS na podstawie informacji nadesłanej przez zawodników (informacje o zawodach należy wysyłać na adres: biuro@orienteering.org.pl) Punkty zdobywane w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej uzupełniane są przez Biuro PZOS. Biuro PZOS ma 14 dni na umieszczenie punktów rankingowych w systemie.


    8.   Ranking obliczany jest na podstawie wyników, które powinny być wgrane do serwisu internetowego PZOS w terminie do 3 dni od rozegrania zawodów. Jedynym formatem w jakim mogą być dostarczone wyniki to XML (IOF v3.0). Ranking obliczony zostanie automatycznie po dostarczeniu wyników.


9.     W trakcie losowania/rozstawiania minut startowych na imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Polski), w przypadku startu w zawodach, gdzie zawodnicy startują odwrotnie do zajmowanych miejsc w rankingu PZOS punkty liczą się tylko w kategorii, w której zawodnik został zgłoszony i opłacił licencję na dany rok. Czyli, jeżeli zawodnik, który opłacił licencję w kategorii M35, będzie chciał wystartować na Mistrzostwach Polski w M21, jego konto punktów rankingowych będzie wynosiło 0 (zero), chociaż wcześniej punktował w kategorii  M21.


II.  Klasyfikacja


1.     Podstawą klasyfikacji Rankingu zawodnika jest 1/8 sumy punktów zdobytych przez niego w ośmiu najlepszych startach w ostatnich 365 dniach.


2.     Jeżeli podczas zawodów uczestnicy kilku kategorii biegają na wspólnej trasie, nawet, jeśli byli wspólnie klasyfikowani, to w przesłanych wynikach muszą zostać rozdzieleni na właściwe sobie kategorie.


3.     Zawodnicy startujący w mocniejszych kategoriach blokują punkty również dla zawodników startujących w swojej macierzystej kategorii. Czyli, np. osoba, która wygrała startując w mocniejszej kategorii, zdobywa maksymalną liczbę punktów, natomiast każda następna osoba (również ta startująca w swojej macierzystej kategorii) zdobywa pomniejszoną liczbę punktów wg wzoru z pkt. I.2.


4.     Zawodnik zdobywa punkty w Rankingu w kategorii, w której jest zarejestrowany w PZOS, bez względu na to, w jakiej kategorii startuje podczas poszczególnych zawodów.


5.     Wartości punktowe dotyczą głównych kategorii w danych zawodach. Jeśli organizator zawodów podzieli kategorie ze względu na poziom techniczny, to kategorie „słabsze” otrzymują niższe wartości punktowe. Przy podziale na 2 podkategorie (np. M21A, M21B), słabsza otrzymuje 50% wartości limitu punktowego, a przy podziale na 3 podkategorie (np. M21, M21B, M21C) słabsza otrzymuje 50%, a najsłabsza 25%.


6.   W zawodach rankingowych CTZ organizator ma obowiązek zapewnić możliwość udziału wszystkim zawodnikom w kategoriach, w których zgłoszeni w PZOS. W kategoriach weteranów wolno łączyć kategorie w przypadku małej ilości zgłoszeń z bezpośrednio młodszą kategorią tylko za zgodą wszystkich starszych zawodników przenoszonych do młodszej kategorii.


        7.   Aktualizowane na bieżąco listy rankingowe można znaleźć na stronie www.orienteering.org..pl

        8.   Końcowa klasyfikacja zostaje ogłoszona najpóźniej do końca roku kalendarzowego.


III.                Uczestnictwo


                            W rankingu uczestniczą zawodnicy posiadający na dany rok licencję PZOS. W przypadku licencji wykupionej w roku poprzednim, punkty rankingowe  zaliczane do  31 marca roku bieżącego. Osobom, które wykupiły licencję do 31 marca punkty będą zaliczone nawet jeżeli zostały zdobyte przed wykupieniem  licencji.


IV.                Zasady finansowania


1.     Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy lub jednostki organizacyjne ich delegujące.

2.     Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 w Rankingu otrzymują trofea i pamiątkowe dyplomy.



V.            Kategorie wiekowe

D z i e c i  m ł o d s z e                     K10, M10
D z i e c i                                                 K12, M12
M ł o d z i c y                                        K14, M14
J u n i o r z y   m ł o d s i                  K16, M16
J u n i o r z y                                          K18, M18
M ł o d z i e ż o w c y                        K20, M20
S e n i o r z y                                          K21, M21
W e t e r a n i                                         K35, M35
                                 K40, M40
                                 K45, M45
                                 K50, M50
                                 K55, M55
                                 M60, K60
                                 M65, K65
                                 M70, K70
                                 M75, K75
,,                               M80, K80
                                 M85, K85
,,                                M90, K90

VI.   Sprawy organizacyjne


        1.     Ewentualne protesty rozpatrywane będą zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów w OS PZOS.

2.     Kwestie niewyjaśnione niniejszym regulaminem będą rozpatrywane przez Zarząd PZOS.

3.     Propozycje zmian w regulaminie należy przesyłać do biura PZOS do końca października.