100-lecie Orientacji Sportowej - odznaki PZOS - cz. I


Na podstawie rekomendacji Komitetu Organizacyjnego 100-lecia Orientacji Sportowej w Polsce Zarząd Polskiego Związku Orientacji Sportowej przyznał złote, srebrne i brązowe odznaki.
Wręczenie odznak dla obecnych uczestników odbyło się podczas Klubowych Mistrzostw Polski w BnO w Pułtusku. Przyznane odznaki będą wręczane pozostałym podczas Mistrzostw Polski w Nocnym i Średniodystansowym BnO, Mistrzostw Polski w Długodystansowym BnO oraz zostaną przekazane do lokalnych środowisk celem wręczenia zasłużonym działaczom.

Odznaki zostały przyznawane osobom, które do tej pory nie otrzymały odznaki PZOS w danym kolorze. Odznaczeni mogli zostać wcześniej nagradzani odznakami Polskiego Związku Biegu na Orientację.

Wkrótce opublikowany zostanie pełen historyczny wykaz odznaczonych.

Do 20 października istnieje możliwość złożenia indywidualnego mailowego wniosku o przyznanie odznaki PZOS dla danej osoby (dotychczas nienagrodzonej). Wnioski wraz z uzasadnieniem należy wysyłać na maila Biura PZOS. W przypadku przyznania kolejnych odznaczeń, zostaną one wręczone podczas Mistrzostw Polski w Szczecinie.  

Zarząd podejmie również stosowną uchwałę dotyczącą zmarłych działaczy. 


Odznaki_2022_I.pdf

2022-10-08 16:06    Łukasz Charuba


Pozostałe newsy


EYOC

Wywiad z Bartkiem Maciejewskim przed EYOC 2024

Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw  prezentujemy ostatni wywiad - tym razem z reprezentantem z kategorii M18 Bartkiem Maciejewskim.

2024-06-21 10:08    Natalia Filipczak


Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - przypomnienie

W nawiązaniu do informacji z dnia 29 maja (link) informujemy, że Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów PZOS odbędzie się w dniu 29 czerwca 2024 r. w miejscowości Łajs, w I terminie o godz. 18:00 lub w II terminie o godz. 18:15 w Ośrodku Wypoczynkowym "Orzeł".

Przypominamy, że pisemne zgłoszenie  delegatów należy przesłać do biura PZOS do 20 czerwca 2024 r.

Przeprowadzenie Zjazdu i zatwierdzenie sprawozdań do 30 czerwca danego roku jest wymogiem prawnym. 

2024-06-19 11:23    Biuro PZOS


EYOC

Wywiad z Julią Biskupską przed EYOC 2024

Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy Juniorów pozostały niespełna trzy dni! Zapraszamy do przeczytania przedostatniego wywiadu z naszymi reprezentantami - tym razem z Julią Biskupską. 


2024-06-18 09:22    Natalia Filipczak


EYOC

Wywiad z Antoniną Słońską przed EYOC 2024

Kontynuując serię wywiadów przed Mistrzostwami Europy Juniorów zapraszamy do przeczytania wywiadu z Antoniną Słońską, na codzień reprezentującą barwy WKS Wawel Kraków.NF: Jakie masz techniki psychologiczne, które wykorzystujesz przed startem?

AS: Na treningach staram się wyłapywać momenty, w których tracę skupienie i analizować ich przyczyny. Analizuję na jakich odcinkach trasy najczęściej mi się to przydarza. Pozwala mi to na spojrzenie wgłąb siebie i wyeliminowanie czynników powodujących utratę koncentracji na starcie docelowym.


NF: Jak myślisz o EYOCu - jaki jest Twój cel?

AS: Przez zmianę kategorii ciężko mi oszacować i postawić realnie osiągalny cel w postaci konkretnego, miejsca. Aktualnie ciężko mi ocenić na jakim jestem poziomie względem rywalek. Z tego powodu postawiłam sobie cel, aby oddać bieg z którego będę dumna, niezależnie od tego jakie miejsce dzięki niemu zajmę.


NF: Jakie są Twoje oczekiwania co do EYOCa- jak chciałabyś, aby ta impreza wyglądała?

AS: Mam nadzieję, że sprint w tym roku będzie bardziej techniczny. Im trudniejsza technicznie trasa, tym lepiej dla mnie. Technika to zdecydowanie moja mocna strona na tych dystansach.


2024-06-16 14:00    Natalia Filipczak


EYOC

Wywiad z Tomaszem Rzeńcą

Prezentujemy wywiad z Tomaszem Rzeńcą -naszym reprezentantem na EYOC 2024.  Co dwa dni będziemy publikować nowy wywiad z kolejnymi zawodnikami, aż do rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Europy.

Natalia Filipczak: Jakie stosujesz techniki psychologiczne, które wykorzystujesz przed startem?

Tomasz Rzeńca: Ostatnio zdecydowałem z trenerem o rozpoczęciu współpracy z psychologiem sportowym. Przygotowuje się mentalnie rozmawiając z osobami, które faktycznie osiągnęły dużo w biegach na orientację. Oni przedstawiają swój punkt widzenia, co robić przed startem aby nie tracić skupienia, aby się wyciszyć. Rozmowa z doświadczonymi biegaczami na orientację jest moim sposobem na te techniki.


NF: Jak myślisz o EYOCu - jaki jest Twój cel?

TR: Jest jeden cel, który jest ukryty tym, że jadę aby pokazać się z jak najlepszej strony. Po rozmowie z bardzo wieloma osobami usłyszałem, że powinienem wygrać tego EYOCa, chociaż i tak jadę tam z myślą aby dać  z siebie wszystko i jeśli będę na tyle przygotowany, to będzie to wysokie miejsce.


NF: Jakie są Twoje oczekiwania co do EYOCa?


TR: Będę na tyle przygotowany, że nic nie powinno mnie zaskoczyć, jednak mam nadzieję, że nie wydarzą się żadne nieplanowane sytuacje stresowe związane z organizacją zawodów. Poświęcam temu dużo czasu i wiem, że nie chcę się niczym zaskoczyć. 

2024-06-14 15:56    Natalia Filipczak


WOC 2024

Skład Reprezentacji Polski na WOC 2024

Na podstawie biegów kwalifikacyjnych i po rekomendacji trenera Kadry Seniorów, Zarząd PZOS powołuje Reprezentację Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów, które w dniach 11-16.07.2024 r. odbędą się w szkockim Edinburgh.

2024-06-14 14:28    Zarząd PZOS


EYOC 2024

Już za tydzień EYOC

Nie opadły jeszcze emocje po EMTBOC, a na horyzoncie kolejna impreza mistrzowska organizowana w Polsce. Mowa oczywiście o EYOC-u, który już za nieco ponad tydzień zostanie rozegrany w Szczecinie.

Zawody, na które czeka już z niecierpliwością cała Polska, cieszą się dużą popularnością i można z całą pewnością powiedzieć, że po Mistrzostwach Świata Weteranów (które już za 2 lata odbędą się w Rzeszowie) jest to największa impreza w kalendarzu imprez mistrzowskich IOF. Na zawody zgłoszonych jest 402 zawodników z 34 krajów.

2024-06-13 10:14    Zarząd PZOS


EMTBOC 2024- sztafety

CX80 World Cup to już historia. Na kartach tej historii zapisały się niezapomniane chwile. Wśród sztafet mieszanych sztafeta w składzie: Anna Kamińska, Damian Hyla, Bartosz Niebielski zajęła 10. miejsce, natomiast sztafeta w składzie Filip Janowski, Norman Szymański i Krzysztof Wroniak zakończyła rywalizację na miejscu 4. w kategorii M20.

Pełne wyniki dostępne pod linkiem 

2024-06-02 21:59    Natalia Filipczak


EMTBOC 2024- middle

Trzeci dzień rywalizacji na EMTBOC zakończył się bardzo dobrym wynikiem wśród reprezentantów elity męskiej i damskiej-

12. miejsce zajął Bartosz Niebielski, 21. miejsce w elicie damskiej zajęła Anna Kamińska.

W kategorii M20 - 12. miejsce zajął Filip Janowski a w katergorii W17- 15. miejsce zdobyła Urszula Wąsiewicz.

 Pełne wyniki dostępne tutaj

Jutro ostatni dzień rywalizacji podczas mistrzostw- sztafety. Trzymamy kciuki za równie dobre wyniki naszej reprezentacji!

2024-06-01 21:23    Natalia Filipczak


EMTBOC -long

Po bardzo dobrym występie Bartosza Niebielskiego na  sprincie, przyszedł czas na kolejny etap zmagań - long. Najwyżej z naszej reprezentacji podczas longa uplasował się Krzysztof Wroniak w kategorii M20 (13. miejsce). 14. miejsce w kategorii W17 wywalczyła Urszula Wąsiewicz.

Pełne wyniki reprezentacji Polski dostępne tutaj

W dniu jutrzejszym od godziny 10.00 rusza rywalizacja middla. Trzymamy kciuki za kolejne dobre wyniki!

2024-06-01 00:04    Natalia Filipczak


EMTBOC 2024- sprint

Pierwszy dzień zmagań podczas EMTBOC 2024  za nami. 5. miejsce w kategorii męskiej elity wywalczył Bartosz Niebielski, 7. miejsce w kategorii M20 zajął Krzysztof Wroniak a 8. miejsce w kategorii M20 zajął Filip Janowski

⭕️Pełne wyniki reprezentacji Polski dostępne są tutaj 

⭕️Pełna fotorelacja autorstwa Jakub Kijak - MoonLineMedia dostępna na wydarzeniu

Serdecznie gratulujemy!

2024-05-30 17:32    Natalia Filipczak


Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów PZOS

Zawiadamiamy, że podczas zawodów Mazury Cup odbędzie się  Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów PZOS w dniu 29 czerwca 2024 r. w miejscowości Łajs, w I terminie o godz. 18:00 lub w II terminie o godz. 18:15 w Ośrodku Wypoczynkowym "Orzeł".

2024-05-29 20:55    Biuro PZOS