K21
1 Maria Pabich UKS Azymut, Pabianice 731
2 Zuzanna Wańczyk PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 668
3 Katarzyna Durzyńska HKS Azymut, Mochy 632
Więcej
K20
1 Małgorzata Bączek WKS Wawel, Kraków 550
2 Adrianna Biederman WKS Wawel, Kraków 532
3 Agnieszka Mazurek WKS Śląsk, Wrocław 527
Więcej
K18
1 Adrianna Filipiak KS Hades, Poznań 733
2 Julia Krempińska UKS Azymut, Pabianice 515
3 Nina Cepurdej UKS Azymut 45, Gdynia 480
Więcej
K16
1 Anna Dreier HKS Azymut, Mochy 459
2 Katarzyna Cepurdej UKS Azymut 45, Gdynia 458
3 Hanna Pułczyńska WKS Wawel, Kraków 445
Więcej
K14
1 Pola Niessner WKS Wawel, Kraków 1009
2 Anna Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 849
3 Kaja Młynarczyk UKS Azymut, Pabianice 844
Więcej
K12
1 Olimpia Klimczak UKS Siódemka, Rumia 836
2 Wiktoria Włodarczyk UKS Traper, Złocieniec 788
3 Milena Miś HKS Azymut, Mochy 763
Więcej
K10
1 Michalina Wysocka MKS MOS, Wrocław 736
2 Hanna Pabich UKS Azymut, Pabianice 638
3 Katarzyna Szafarewicz UMKS, Kwidzyn 561
Więcej
K35
1 Ilona Śliwczyńska Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 926
2 Agnieszka Porzycz UKS Siódemka, Rumia 480
3 Nina Rasczupkina UKS Azymut 45, Gdynia 401
Więcej
K40
1 Agnieszka Bultrowicz KS Hades, Poznań 786
2 Wioletta Konkol-Klimczak UKS Siódemka, Rumia 517
3 Aneta Bańska-Bodziona Indywidualny Dolnośląskie 516
Więcej
K45
1 Katarzyna Konc UKS Azymut, Pabianice 655
2 Joanna Wysocka WKS Śląsk, Wrocław 588
3 Beata Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 525
Więcej
K50
1 Teresa Bugaj WKS Wawel, Kraków 668
2 Anna Górnicka-Antonowicz Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 656
3 Magdalena Wańczyk PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 577
Więcej
K55
1 Joanna Parfianowicz UNTS, Warszawa 437
2 Beata Bargiel OK! Sport, Warszawa 235
3 Marzena Drągowska OK! Sport, Warszawa 138
Więcej
K60
1 Jolanta Wysocka UKS Kometa, Gliwice 688
2 Małgorzata Krochmal KU AZS WAT, Warszawa 687
3 Bogna Wróblewska OK! Sport, Warszawa 449
Więcej
K65
1 Krystyna Galicz BKS Wataha, Warszawa 275
2 Ewa Lewoń UMKS ORKAN, Ostróda 188
3
Więcej
K70
1 Barbara Glińska UNTS, Warszawa 275
2
3
Więcej
K75
1
2
3
Więcej
K80
1
2
3
Więcej
K85
1
2
3
Więcej
K90
1
2
3
Więcej
M21
1 Karol Galicz BKS Wataha, Warszawa 858
2 Michał Olejnik WKS Grunwald, Poznań 640
3 Przemysław Kraszewski Indywidualny Dolnośląskie 591
Więcej
M20
1 Dawid Gładecki UKS OSiR, Góra Kalwaria 595
2 Mikołaj Krawczyński WKS Śląsk, Wrocław 546
3 Mateusz Rosłaniec WKS Śląsk, Wrocław 440
Więcej
M18
1 Stanisław Kurzyp WKS Śląsk, Wrocław 572
2 Zbigniew Bartos UKS Orientuś, Łódź 382
3 Jakub Toborek WKS Śląsk, Wrocław 369
Więcej
M16
1 Kacper Podworski UKS OSiR, Góra Kalwaria 809
2 Karol Dąbrowski UKS OSiR, Góra Kalwaria 658
3 Jan Majowski UKS OSiR, Góra Kalwaria 588
Więcej
M14
1 Franciszek Krempiński UKS Azymut, Pabianice 955
2 Maciej Sztranek UKS Azymut, Pabianice 945
3 Oskar Wesołowski UKS Azymut, Pabianice 924
Więcej
M12
1 Wiktor Kociuba MKS MOS, Wrocław 889
2 Witold Lemańczyk PKO Harpagan, Gdańsk 888
3 Tomasz Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 713
Więcej
M10
1 Adam Wiśniewski UKS Azymut, Pabianice 940
2 Julian Emilian Franc HKS Azymut, Mochy 742
3 Dawid Marszałek UKS Kometa, Gliwice 696
Więcej
M35
1 Dariusz Sokalski KU AZS WAT, Warszawa 868
2 Łukasz Łącki UKS OSiR, Góra Kalwaria 829
3 Konrad Bartnik KU AZS WAT, Warszawa 737
Więcej
M40
1 Paweł Golinowski Indywidualny Dolnośląskie 671
2 Piotr Krempiński UKS Azymut, Pabianice 590
3 Jacek Nowak Indywidualni Pomorskie 548
Więcej
M45
1 Marcin Krasuski OK! Sport, Warszawa 831
2 Igor Błachut Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 701
3 Krzysztof Mol HKS Azymut, Mochy 561
Więcej
M50
1 Tomasz Michalak UNTS, Warszawa 812
2 Krzysztof Urbaniak Indywidualny Mazowsze 676
3 Dariusz Pachnik UKS Orientpark.pl, Iwiny 567
Więcej
M55
1 Piotr Niessner WKS Wawel, Kraków 799
2 Piotr Młynarczyk UKS Orientuś, Łódź 615
3 Marek Drągowski OK! Sport, Warszawa 553
Więcej
M60
1 Grzegorz Krochmal KU AZS WAT, Warszawa 778
2 Andrzej Krochmal KS Spójnia, Warszawa 774
3 Jerzy Kryjomski KS Kościelec, Chrzanów 651
Więcej
M65
1 Romuald Guga WKS Śląsk, Wrocław 542
2 Marek Szczepański UKS Technik, Ruciane-Nida 438
3 Jerzy Parzewski KU AZS WAT, Warszawa 362
Więcej
M70
1 Jacenty Łapanowski KU AZS WAT, Warszawa 709
2 Józef Kmieciński PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 620
3 Tadeusz Patejko KS Spójnia, Warszawa 476
Więcej
M75
1 Waldemar Płuciennik KOS Modrzew, Skwierzyna 412
2 Edward Pokora UMKS, Kwidzyn 375
3 Waldemar Pietkiewicz Indywidualny Dolnośląskie 292
Więcej
M80
1 Jan Gliński UNTS, Warszawa 275
2 Kazimierz Dura WKS Śląsk, Wrocław 138
3
Więcej
M85
1
2
3
Więcej
M90
1 Stanisław Wysocki KS Spójnia, Warszawa 362
2 Mieczysław Zielczyński Indywidualny Mazowsze 270
3
Więcej

w związku ze zmianą sposobu naliczania punktów w rankingu, do dnia 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 dostępny na starej stronie PZOS

REGULAMIN RANKINGU PZOS W BIEGU NA ORIENTACJĘ


I. Zasady ogólne

1.     Celem Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych.
2.     Ranking jest liczony według poniższego wzoru:
Rankingowe punkty = (100% - %strata do zwycięzcy) * maksymalna liczba punktów do zdobycia
3.     Zawody CTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Weteranów, Puchar Najmłodszych, Klubowe Mistrzostwa Polski = 1300 punktów
●    pozostałe zawody CTZ = 1100 punktów
●    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików = 1000 punktów
4.     Zawody RTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Wojewódzkie Związki Orientacji Sportowej (WZOS) lub PZOS może nadać wyższe liczby punktów do 3 zawodów na terenie danego WZOS (w miarę możliwości powinny to być zawody rangi mistrzowskiej np. Mistrzostwa Województwa) = 800 punktów
●    pozostałe zawody na terenie danego WZOS (bez ograniczeń ilościowych) = 700 punktów
5.     Do Rankingu zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w biegach World Ranking Event (WRE), rankingowych Centralnego Terminarza Zawodów (CTZ) i zaakceptowanych przez Polski Związek Orientacji Sportowej (PZOS) biegach rankingowych Regionalnych Terminarzy Zawodów (RTZ).
6.     Zawodami rankingowymi nie mogą być:
●    biegi sztafetowe,
●    indywidualne ze startu masowego (z wyjątkiem zawodów typu „sztafeta indywidualna” – „one man relay”, tj. z rozbiciem punktów zapewniających dla wszystkich zawodników różną kolejność zaliczania punktów kontrolnych) lub pościgowego (handicapowego).
●    treningowe oraz z ograniczonym udziałem (z wyjątkiem tych, gdy udostępniono wszystkim chętnym możliwość startu poza konkursem).
7.     Punkty rankingowe zdobywane w biegach WRE mogą być uwzględnione w Rankingu PZOS na podstawie informacji nadesłanej przez zawodników (informacje o zawodach należy wysyłać na adres: biuro@zielonysport.pl). Punkty zdobywane w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej uzupełniane są przez Biuro PZOS. Biuro PZOS ma 14 dni na umieszczenie punktów rankingowych w systemie.
8.  Ranking obliczany jest na podstawie wyników, które powinny być wgrane do serwisu internetowego PZOS w terminie do 3 dni od rozegrania zawodów. Jedynym formatem w jakim mogą być dostarczone wyniki to XML (IOF v3.0). Ranking obliczony zostanie automatycznie po dostarczeniu wyników.
9. W trakcie losowania/rozstawiania minut startowych na imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Polski), w przypadku startu w zawodach, gdzie zawodnicy startują odwrotnie do zajmowanych miejsc w rankingu PZOS punkty liczą się tylko w kategorii, w której zawodnik został zgłoszony i opłacił licencję na dany rok. Czyli, np. jeżeli zawodnik, który opłacił licencję w kategorii M35, będzie chciał wystartować na Mistrzostwach Polski w M21, jego konto punktów rankingowych będzie wynosiło 0 (zero), nawet jeżeli wcześniej punktował w kategorii M21.
    
II. Klasyfikacja

1.    W terminie od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 r. Od 01.07.2019 podstawą klasyfikacji Rankingu zawodnika jest 1/8 sumy punktów zdobytych przez niego w ośmiu najlepszych startach w sezonie 2019. *
2.    Jeżeli podczas zawodów uczestnicy kilku kategorii biegają na wspólnej trasie, nawet, jeśli byli wspólnie klasyfikowani, to w przesłanych wynikach muszą zostać rozdzieleni na właściwe sobie kategorie.
3.    Zawodnicy startujący w mocniejszych kategoriach blokują punkty również dla zawodników startujących w swojej macierzystej kategorii. Czyli, np. osoba, która wygrała startując w mocniejszej kategorii, zdobywa maksymalną liczbę punktów, natomiast każda następna osoba (również ta startująca w swojej macierzystej kategorii) zdobywa pomniejszoną liczbę punktów wg wzoru z pkt. I.2. *
4.    Zawodnik zdobywa punkty w Rankingu w kategorii, w której jest zarejestrowany w PZOS, bez względu na to, w jakiej kategorii startuje podczas poszczególnych zawodów.
5.    Wartości punktowe dotyczą głównych kategorii w danych zawodach. Jeśli organizator zawodów podzieli kategorie ze względu na poziom techniczny, to kategorie „słabsze” otrzymują niższe wartości punktowe. Przy podziale na 2 podkategorie (np. M21A, M21B), słabsza otrzymuje 50% wartości limitu punktowego, a przy podziale na 3 podkategorie (np. M21, M21B, M21C) słabsza otrzymuje 50%, a najsłabsza 25%.
6. W zawodach rankingowych CTZ organizator ma obowiązek zapewnić możliwość udziału wszystkim zawodnikom w kategoriach, w których są zgłoszeni w PZOS. W kategoriach weteranów wolno łączyć kategorie w przypadku małej ilości zgłoszeń z bezpośrednio młodszą kategorią tylko za zgodą wszystkich starszych zawodników przenoszonych do młodszej kategorii.  
7. Aktualizowane na bieżąco listy rankingowe można znaleźć na stronie www.zielonysport.pl
8. Końcowa klasyfikacja zostaje ogłoszona najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

III. Uczestnictwo
    
W rankingu uczestniczą zawodnicy posiadający na dany rok licencję PZOS. W przypadku licencji wykupionej w roku poprzednim, punkty rankingowe zaliczane są do 31 marca roku bieżącego. Osobom, które wykupiły licencję do 31 marca punkty będą zaliczone nawet jeżeli zostały zdobyte przed wykupieniem licencji.

IV. Zasady finansowania

1.    Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy lub jednostki organizacyjne ich delegujące.
2.    Zwycięzcy Rankingu otrzymują trofea i/lub pamiątkowe dyplomy. Decyzję o przyznaniu trofeów podejmuje corocznie Zarząd PZOS adekwatnie do aktualnej sytuacji finansowej

V.    Kategorie wiekowe
D z i e c i   m ł o d s z e:
K10, M10
D z i e c i:
K12, M12
M ł o d z i c y:
K14, M14
J u n i o r z y   m ł o d s i:
K16, M16
J u n i o r z y:
K18, M18
M ł o d z i e ż o w c y
K20, M20
S e n i o r z y
K21, M21
W e t e r a n i:
K35, M35
K40, M40
K45, M45
K50, M50
K55, M55
M60, K60
M65, K65
M70, K70
M75, K75
M80, K80
M85, K85
M90, K90



VI. Sprawy organizacyjne

1.    Ewentualne protesty rozpatrywane będą zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów w OS PZOS.
2.    Protesty odnośnie punktacji poszczególnych zawodów można składać do Biura PZOS w terminie do 30 dni od daty opublikowania wyników tych zawodów w rankingu PZOS.
3.    Kwestie niewyjaśnione niniejszym regulaminem będą rozpatrywane przez Zarząd PZOS.
4.    Propozycje zmian w regulaminie należy przesyłać do biura PZOS do końca października.