K21
1 Agata Olejnik UKS Orientuś, Łódź 1148
2 Ewa Gwóźdź UKS Orientuś, Łódź 1127
3 Maria Pabich UKS Azymut, Pabianice 1079
Więcej
K20
1 Katarzyna Ciesiółka WKS Śląsk, Wrocław 1111
2 Magdalena Topór WKS Wawel, Kraków 1078
3 Agnieszka Mazurek WKS Śląsk, Wrocław 1062
Więcej
K18
1 Julia Krempińska UKS Azymut, Pabianice 1163
2 Zofia Słońska WKS Wawel, Kraków 1127
3 Zuzanna Gielec UKS Orientuś, Łódź 1084
Więcej
K16
1 Iga Muller UMKS, Kwidzyn 1123
2 Hanna Perfikowska UMKS, Kwidzyn 1061
3 Katarzyna Cepurdej UKS Azymut 45, Gdynia 1058
Więcej
K14
1 Pola Niessner WKS Wawel, Kraków 1192
2 Antonina Słońska WKS Wawel, Kraków 1160
3 Anna Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1140
Więcej
K12
1 Wiktoria Włodarczyk UKS Traper, Złocieniec 1146
2 Julia Biskupska WKS Wawel, Kraków 1132
3 Jaśmina Olejnik WKS Wawel, Kraków 1114
Więcej
K10
1 Michalina Wysocka MKS MOS, Wrocław 1080
2 Katarzyna Szafarewicz UMKS, Kwidzyn 1066
3 Gabriela Rombel UMKS, Kwidzyn 992
Więcej
K35
1 Ilona Śliwczyńska Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1051
2 Agnieszka Porzycz UKS Siódemka, Rumia 964
3 Izabela Ratajczak UKS Siódemka, Rumia 822
Więcej
K40
1 Wioletta Konkol-Klimczak UKS Siódemka, Rumia 1172
2 Justyna Zbroja-Nowak KS Hades, Poznań 1051
3 Agnieszka Bultrowicz KS Hades, Poznań 1028
Więcej
K45
1 Beata Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1125
2 Agata Kulicka Indywidualny Łódzkie 1100
3 Katarzyna Konc UKS Azymut, Pabianice 1054
Więcej
K50
1 Anna Górnicka-Antonowicz Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1142
2 Barbara Nowak HKS Azymut, Mochy 1124
3 Izabela Witkowska UKS Azymut 45, Gdynia 1027
Więcej
K55
1 Urszula Czerkawska UKS Sparta, Czyżowice 1089
2 Joanna Parfianowicz UNTS, Warszawa 850
3 Beata Bargiel OK! Sport, Warszawa 576
Więcej
K60
1 Jolanta Wysocka UKS Kometa, Gliwice 1100
2 Halina Biziuk UMKS ORKAN, Ostróda 1056
3 Małgorzata Krochmal KU AZS WAT, Warszawa 911
Więcej
K65
1 Ewa Lewoń UMKS ORKAN, Ostróda 1036
2 Krystyna Galicz BKS Wataha, Warszawa 470
3 Małgorzata Czabańska Indywidualni Pomorskie 412
Więcej
K70
1 Barbara Glińska UNTS, Warszawa 742
2
3
Więcej
K75
1
2
3
Więcej
K80
1
2
3
Więcej
K85
1
2
3
Więcej
K90
1
2
3
Więcej
M21
1 Michał Olejnik WKS Grunwald, Poznań 1206
2 Mikołaj Dutkowski WKS Śląsk, Wrocław 1129
3 Michał Kalata MKS Paulinum, Jelenia Góra 1094
Więcej
M20
1 Mikołaj Krawczyński WKS Śląsk, Wrocław 1104
2 Piotr (jr) Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 934
3 Konrad Płóciennik UKS Azymut, Pabianice 928
Więcej
M18
1 Stanisław Kurzyp WKS Śląsk, Wrocław 1137
2 Ignacy Słomczyński UKS Orientuś, Łódź 1122
3 Jan Sztranek UKS Azymut, Pabianice 1073
Więcej
M16
1 Krzysztof Wójtowicz UNTS, Warszawa 1146
2 Wiktor Muller UMKS, Kwidzyn 1116
3 Miłosz Czyński KOS BnO, Szczecin 1105
Więcej
M14
1 Bartłomiej Maciejewski BKS Wataha, Warszawa 1172
2 Franciszek Krempiński UKS Azymut, Pabianice 1156
3 Tymoteusz Bultrowicz KS Hades, Poznań 1100
Więcej
M12
1 Tomasz Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 1157
2 Antoni Chodlewski KS Kościelec, Chrzanów 1104
3 Krzysztof Ukleja UKS Azymut 45, Gdynia 1101
Więcej
M10
1 Adam Wiśniewski UKS Azymut, Pabianice 1126
2 Dawid Marszałek UKS Kometa, Gliwice 1102
3 Paweł Pękal UMKS, Kwidzyn 1016
Więcej
M35
1 Dariusz Sokalski KU AZS WAT, Warszawa 1120
2 Łukasz Łącki UKS OSiR, Góra Kalwaria 1085
3 Tomasz Pabich UKS Azymut, Pabianice 1078
Więcej
M40
1 Jacek Nowak Indywidualni Pomorskie 1106
2 Tomasz Tkaczuk UKS Azymut, Pabianice 1103
3 Paweł Golinowski Indywidualny Dolnośląskie 1100
Więcej
M45
1 Marcin Krasuski OK! Sport, Warszawa 1167
2 Remigiusz Nowak KS Hades, Poznań 1148
3 Igor Błachut Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1004
Więcej
M50
1 Tomasz Michalak UNTS, Warszawa 1118
2 Artur Staszak UNTS, Warszawa 1070
3 Dariusz Pachnik UKS Orientpark.pl, Iwiny 1067
Więcej
M55
1 Piotr Młynarczyk UKS Orientuś, Łódź 1153
2 Włodzimierz Dyzio WKS Wawel, Kraków 1138
3 Piotr Niessner WKS Wawel, Kraków 1110
Więcej
M60
1 Jerzy Kryjomski KS Kościelec, Chrzanów 1133
2 Andrzej Krochmal KS Spójnia, Warszawa 1110
3 Janusz Wałachowski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1062
Więcej
M65
1 Jerzy Parzewski KU AZS WAT, Warszawa 1175
2 Romuald Guga WKS Śląsk, Wrocław 992
3 Bogdan Świerczyński KOS Modrzew, Skwierzyna 946
Więcej
M70
1 Janusz Michałek KOS Modrzew, Skwierzyna 1078
2 Stanisław Wasilewski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1074
3 Jacenty Łapanowski KU AZS WAT, Warszawa 1061
Więcej
M75
1 Edward Pokora UMKS, Kwidzyn 1175
2 Waldemar Płuciennik KOS Modrzew, Skwierzyna 1116
3 Waldemar Pietkiewicz Indywidualny Dolnośląskie 292
Więcej
M80
1 Kazimierz Dura WKS Śląsk, Wrocław 712
2 Edward Czabański Indywidualni Pomorskie 412
3 Jan Gliński UNTS, Warszawa 275
Więcej
M85
1
2
3
Więcej
M90
1 Stanisław Wysocki KS Spójnia, Warszawa 688
2 Mieczysław Zielczyński Indywidualny Mazowsze 682
3
Więcej

w związku ze zmianą sposobu naliczania punktów w rankingu, do dnia 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 dostępny na starej stronie PZOS

REGULAMIN RANKINGU PZOS W BIEGU NA ORIENTACJĘ


I. Zasady ogólne

1.     Celem Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych.
2.     Ranking jest liczony według poniższego wzoru:
Rankingowe punkty = (100% - %strata do zwycięzcy) * maksymalna liczba punktów do zdobycia
3.     Zawody CTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Weteranów, Puchar Najmłodszych, Klubowe Mistrzostwa Polski = 1300 punktów
●    pozostałe zawody CTZ = 1100 punktów
●    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików = 1000 punktów
4.     Zawody RTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Wojewódzkie Związki Orientacji Sportowej (WZOS) lub PZOS może nadać wyższe liczby punktów do 3 zawodów na terenie danego WZOS (w miarę możliwości powinny to być zawody rangi mistrzowskiej np. Mistrzostwa Województwa) = 800 punktów
●    pozostałe zawody na terenie danego WZOS (bez ograniczeń ilościowych) = 700 punktów
5.     Do Rankingu zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w biegach World Ranking Event (WRE), rankingowych Centralnego Terminarza Zawodów (CTZ) i zaakceptowanych przez Polski Związek Orientacji Sportowej (PZOS) biegach rankingowych Regionalnych Terminarzy Zawodów (RTZ).
6.     Zawodami rankingowymi nie mogą być:
●    biegi sztafetowe,
●    indywidualne ze startu masowego (z wyjątkiem zawodów typu „sztafeta indywidualna” – „one man relay”, tj. z rozbiciem punktów zapewniających dla wszystkich zawodników różną kolejność zaliczania punktów kontrolnych) lub pościgowego (handicapowego).
●    treningowe oraz z ograniczonym udziałem (z wyjątkiem tych, gdy udostępniono wszystkim chętnym możliwość startu poza konkursem).
7.     Punkty rankingowe zdobywane w biegach WRE mogą być uwzględnione w Rankingu PZOS na podstawie informacji nadesłanej przez zawodników (informacje o zawodach należy wysyłać na adres: biuro@zielonysport.pl). Punkty zdobywane w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej uzupełniane są przez Biuro PZOS. Biuro PZOS ma 14 dni na umieszczenie punktów rankingowych w systemie.
8.  Ranking obliczany jest na podstawie wyników, które powinny być wgrane do serwisu internetowego PZOS w terminie do 3 dni od rozegrania zawodów. Jedynym formatem w jakim mogą być dostarczone wyniki to XML (IOF v3.0). Ranking obliczony zostanie automatycznie po dostarczeniu wyników.
9. W trakcie losowania/rozstawiania minut startowych na imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Polski), w przypadku startu w zawodach, gdzie zawodnicy startują odwrotnie do zajmowanych miejsc w rankingu PZOS punkty liczą się tylko w kategorii, w której zawodnik został zgłoszony i opłacił licencję na dany rok. Czyli, np. jeżeli zawodnik, który opłacił licencję w kategorii M35, będzie chciał wystartować na Mistrzostwach Polski w M21, jego konto punktów rankingowych będzie wynosiło 0 (zero), nawet jeżeli wcześniej punktował w kategorii M21.
    
II. Klasyfikacja

1.    W terminie od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 r. Od 01.07.2019 podstawą klasyfikacji Rankingu zawodnika jest 1/8 sumy punktów zdobytych przez niego w ośmiu najlepszych startach w sezonie 2019. *
2.    Jeżeli podczas zawodów uczestnicy kilku kategorii biegają na wspólnej trasie, nawet, jeśli byli wspólnie klasyfikowani, to w przesłanych wynikach muszą zostać rozdzieleni na właściwe sobie kategorie.
3.    Zawodnicy startujący w mocniejszych kategoriach blokują punkty również dla zawodników startujących w swojej macierzystej kategorii. Czyli, np. osoba, która wygrała startując w mocniejszej kategorii, zdobywa maksymalną liczbę punktów, natomiast każda następna osoba (również ta startująca w swojej macierzystej kategorii) zdobywa pomniejszoną liczbę punktów wg wzoru z pkt. I.2. *
4.    Zawodnik zdobywa punkty w Rankingu w kategorii, w której jest zarejestrowany w PZOS, bez względu na to, w jakiej kategorii startuje podczas poszczególnych zawodów.
5.    Wartości punktowe dotyczą głównych kategorii w danych zawodach. Jeśli organizator zawodów podzieli kategorie ze względu na poziom techniczny, to kategorie „słabsze” otrzymują niższe wartości punktowe. Przy podziale na 2 podkategorie (np. M21A, M21B), słabsza otrzymuje 50% wartości limitu punktowego, a przy podziale na 3 podkategorie (np. M21, M21B, M21C) słabsza otrzymuje 50%, a najsłabsza 25%.
6. W zawodach rankingowych CTZ organizator ma obowiązek zapewnić możliwość udziału wszystkim zawodnikom w kategoriach, w których są zgłoszeni w PZOS. W kategoriach weteranów wolno łączyć kategorie w przypadku małej ilości zgłoszeń z bezpośrednio młodszą kategorią tylko za zgodą wszystkich starszych zawodników przenoszonych do młodszej kategorii.  
7. Aktualizowane na bieżąco listy rankingowe można znaleźć na stronie www.zielonysport.pl
8. Końcowa klasyfikacja zostaje ogłoszona najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

III. Uczestnictwo
    
W rankingu uczestniczą zawodnicy posiadający na dany rok licencję PZOS. W przypadku licencji wykupionej w roku poprzednim, punkty rankingowe zaliczane są do 31 marca roku bieżącego. Osobom, które wykupiły licencję do 31 marca punkty będą zaliczone nawet jeżeli zostały zdobyte przed wykupieniem licencji.

IV. Zasady finansowania

1.    Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy lub jednostki organizacyjne ich delegujące.
2.    Zwycięzcy Rankingu otrzymują trofea i/lub pamiątkowe dyplomy. Decyzję o przyznaniu trofeów podejmuje corocznie Zarząd PZOS adekwatnie do aktualnej sytuacji finansowej

V.    Kategorie wiekowe
D z i e c i   m ł o d s z e:
K10, M10
D z i e c i:
K12, M12
M ł o d z i c y:
K14, M14
J u n i o r z y   m ł o d s i:
K16, M16
J u n i o r z y:
K18, M18
M ł o d z i e ż o w c y
K20, M20
S e n i o r z y
K21, M21
W e t e r a n i:
K35, M35
K40, M40
K45, M45
K50, M50
K55, M55
M60, K60
M65, K65
M70, K70
M75, K75
M80, K80
M85, K85
M90, K90



VI. Sprawy organizacyjne

1.    Ewentualne protesty rozpatrywane będą zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów w OS PZOS.
2.    Protesty odnośnie punktacji poszczególnych zawodów można składać do Biura PZOS w terminie do 30 dni od daty opublikowania wyników tych zawodów w rankingu PZOS.
3.    Kwestie niewyjaśnione niniejszym regulaminem będą rozpatrywane przez Zarząd PZOS.
4.    Propozycje zmian w regulaminie należy przesyłać do biura PZOS do końca października.