Ranking

K21
1 Aleksandra Hornik WKS Grunwald, Poznań 1228
2 Zuzanna Kubicka UNTS, Warszawa 1156
3 Hanna Wiśniewska WKS Grunwald, Poznań 1153
Więcej
K20
1 Adrianna Biederman WKS Wawel, Kraków 1218
2 Katarzyna Ciesiółka WKS Śląsk, Wrocław 1159
3 Agnieszka Cych WKS Śląsk, Wrocław 1038
Więcej
K18
1 Amelia Block UKS Orientuś, Łódź 1200
2 Magdalena Topór WKS Wawel, Kraków 1196
3 Zuzanna Gielec UKS Orientuś, Łódź 1187
Więcej
K16
1 Julia Krempińska UKS Azymut, Pabianice 1238
2 Hanna Sudoł WKS Śląsk, Wrocław 1132
3 Katarzyna Cepurdej UMKS, Kwidzyn 1109
Więcej
K14
1 Iga Muller UMKS, Kwidzyn 1235
2 Anna Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1165
3 Maja Lamparska WKS Wawel, Kraków 1094
Więcej
K12
1 Antonina Słońska WKS Wawel, Kraków 1219
2 Pola Niessner WKS Wawel, Kraków 1169
3 Jaśmina Olejnik WKS Wawel, Kraków 1114
Więcej
K10
1 Katarzyna Szafarewicz UMKS, Kwidzyn 1165
2 Kornelia Duda UKS Traper, Złocieniec 1150
3 Michalina Wysocka MKS MOS, Wrocław 1094
Więcej
K35
1 Wioletta Konkol-Klimczak UKS Siódemka, Rumia 1158
2 Justyna Zbroja-Nowak KS Hades, Poznań 1085
3 Agnieszka Porzycz UKS Siódemka, Rumia 1084
Więcej
K40
1 Agnieszka Biolik UNTS, Warszawa 1204
2 Katarzyna Konc UKS Azymut, Pabianice 1188
3 Ilona Śliwczyńska Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1177
Więcej
K45
1 Barbara Nowak HKS Azymut, Mochy 1152
2 Beata Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1100
3 Magdalena Gorczyca KS Hades, Poznań 1066
Więcej
K50
1 Anna Górnicka-Antonowicz Indywidualny Mazowsze 1222
2 Mariola Wołowczyk UNTS, Warszawa 1148
3 Ewa Wołek UNTS, Warszawa 1146
Więcej
K55
1 Marina Movko UKS Azymut 45, Gdynia 1183
2 Joanna Parfianowicz UNTS, Warszawa 1139
3 Alicja Hornik WKS Grunwald, Poznań 1032
Więcej
K60
1 Natalia Lazareva UKS Azymut 45, Gdynia 1139
2 Danuta Mikielska UMKS ORKAN, Ostróda 1089
3 Anna Olbrycht Indywidualny Mazowsze 1049
Więcej
K65
1 Krystyna Galicz BKS Wataha, Warszawa 1201
2 Małgorzata Czabańska UKS Azymut 45, Gdynia 705
3
Więcej
K70
1 Barbara Glińska UNTS, Warszawa 875
2
3
Więcej
K75
1
2
3
Więcej
K80
1
2
3
Więcej
K85
1
2
3
Więcej
K90
1
2
3
Więcej
M21
1 Michał Olejnik WKS Grunwald, Poznań 1222
2 Piotr Parfianowicz UNTS, Warszawa 1162
3 Krzysztof Wołowczyk UNTS, Warszawa 1132
Więcej
M20
1 Konrad Płóciennik UKS Azymut, Pabianice 1183
2 Jakub Kijak WKS Wawel, Kraków 1150
3 Mikołaj Krawczyński WKS Śląsk, Wrocław 1111
Więcej
M18
1 Piotr (jr) Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 1225
2 Piotr Pesta UKS Azymut 45, Gdynia 1203
3 Krystian Petersburski UKS Azymut 45, Gdynia 1133
Więcej
M16
1 Jan Sztranek UKS Azymut, Pabianice 1196
2 Mikołaj Paterek HKS Azymut, Mochy 1166
3 Ignacy Słomczyński UKS Orientuś, Łódź 1165
Więcej
M14
1 Jan Antonowicz UNTS, Warszawa 1193
2 Adam Lisiak UKS Orientuś, Łódź 1171
3 Bartłomiej Maciejewski BKS Wataha, Warszawa 1165
Więcej
M12
1 Antoni Chodlewski KS Kościelec, Chrzanów 1231
2 Franciszek Krempiński UKS Azymut, Pabianice 1209
3 Krzysztof Ukleja UKS Azymut 45, Gdynia 1135
Więcej
M10
1 Jeremi Pułczyński WKS Wawel, Kraków 1188
2 Adam Wiśniewski UKS Azymut, Pabianice 1121
3 Łukasz Duda UKS Traper, Złocieniec 980
Więcej
M35
1 Dariusz Sokalski KU AZS WAT, Warszawa 1221
2 Łukasz Łącki UKS OSiR, Góra Kalwaria 1114
3 Kamil Lesisz UNTS, Warszawa 1082
Więcej
M40
1 Paweł Golinowski Indywidualny Dolnośląskie 1154
2 Jacek Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1150
3 Karol Gmur WKS Śląsk, Wrocław 1093
Więcej
M45
1 Remigiusz Nowak KS Hades, Poznań 1247
2 Marcin Krasuski OK! Sport, Warszawa 1191
3 Rafał Mianowski UNTS, Warszawa 1127
Więcej
M50
1 Tomasz Michalak UNTS, Warszawa 1162
2 Krzysztof Urbaniak Indywidualny Mazowsze 1144
3 Marek Słoński WKS Wawel, Kraków 1106
Więcej
M55
1 Marek Wołowczyk UNTS, Warszawa 1210
2 Piotr Niessner WKS Wawel, Kraków 1210
3 Piotr Młynarczyk UKS Orientuś, Łódź 1143
Więcej
M60
1 Romuald Guga WKS Śląsk, Wrocław 1222
2 Jerzy Kryjomski KS Kościelec, Chrzanów 1192
3 Andrzej Krochmal KS Spójnia, Warszawa 1146
Więcej
M65
1 Romuald Miszewski Indywidualni Pomorskie 1148
2 Janusz Bohaczek UMKS ORKAN, Ostróda 1115
3 Jerzy Parzewski KU AZS WAT, Warszawa 1087
Więcej
M70
1 Stanisław Wasilewski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1198
2 Józef Kmieciński PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1067
3 Edward Bartkowiak WKS Grunwald, Poznań 1023
Więcej
M75
1 Edward Pokora UMKS, Kwidzyn 1212
2 Waldemar Płuciennik KOS Modrzew, Skwierzyna 1164
3 Waldemar Pietkiewicz Indywidualny Dolnośląskie 904
Więcej
M80
1 Edward Czabański UKS Azymut 45, Gdynia 1150
2 Kazimierz Dura WKS Śląsk, Wrocław 325
3
Więcej
M85
1 Mieczysław Zielczyński Indywidualny Mazowsze 1225
2
3
Więcej
M90
1 Stanisław Wysocki KS Spójnia, Warszawa 1129
2
3
Więcej

w związku ze zmianą sposobu naliczania punktów w rankingu, do dnia 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 dostępny na starej stronie PZOS

REGULAMIN RANKINGU PZOS W BIEGU NA ORIENTACJĘ


I. Zasady ogólne

1.     Celem Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych.
2.     Ranking jest liczony według poniższego wzoru:
Rankingowe punkty = (100% - %strata do zwycięzcy) * maksymalna liczba punktów do zdobycia
3.     Zawody CTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Weteranów, Puchar Najmłodszych, Klubowe Mistrzostwa Polski = 1300 punktów
●    pozostałe zawody CTZ = 1100 punktów
●    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików = 1000 punktów
4.     Zawody RTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Wojewódzkie Związki Orientacji Sportowej (WZOS) lub PZOS może nadać wyższe liczby punktów do 3 zawodów na terenie danego WZOS (w miarę możliwości powinny to być zawody rangi mistrzowskiej np. Mistrzostwa Województwa) = 800 punktów
●    pozostałe zawody na terenie danego WZOS (bez ograniczeń ilościowych) = 700 punktów
5.     Do Rankingu zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w biegach World Ranking Event (WRE), rankingowych Centralnego Terminarza Zawodów (CTZ) i zaakceptowanych przez Polski Związek Orientacji Sportowej (PZOS) biegach rankingowych Regionalnych Terminarzy Zawodów (RTZ).
6.     Zawodami rankingowymi nie mogą być:
●    biegi sztafetowe,
●    indywidualne ze startu masowego (z wyjątkiem zawodów typu „sztafeta indywidualna” – „one man relay”, tj. z rozbiciem punktów zapewniających dla wszystkich zawodników różną kolejność zaliczania punktów kontrolnych) lub pościgowego (handicapowego).
●    treningowe oraz z ograniczonym udziałem (z wyjątkiem tych, gdy udostępniono wszystkim chętnym możliwość startu poza konkursem).
7.     Punkty rankingowe zdobywane w biegach WRE mogą być uwzględnione w Rankingu PZOS na podstawie informacji nadesłanej przez zawodników (informacje o zawodach należy wysyłać na adres: biuro@zielonysport.pl). Punkty zdobywane w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej uzupełniane są przez Biuro PZOS. Biuro PZOS ma 14 dni na umieszczenie punktów rankingowych w systemie.
8.  Ranking obliczany jest na podstawie wyników, które powinny być wgrane do serwisu internetowego PZOS w terminie do 3 dni od rozegrania zawodów. Jedynym formatem w jakim mogą być dostarczone wyniki to XML (IOF v3.0). Ranking obliczony zostanie automatycznie po dostarczeniu wyników.
9. W trakcie losowania/rozstawiania minut startowych na imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Polski), w przypadku startu w zawodach, gdzie zawodnicy startują odwrotnie do zajmowanych miejsc w rankingu PZOS punkty liczą się tylko w kategorii, w której zawodnik został zgłoszony i opłacił licencję na dany rok. Czyli, np. jeżeli zawodnik, który opłacił licencję w kategorii M35, będzie chciał wystartować na Mistrzostwach Polski w M21, jego konto punktów rankingowych będzie wynosiło 0 (zero), nawet jeżeli wcześniej punktował w kategorii M21.
    
II. Klasyfikacja

1.    W terminie od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 r. Od 01.07.2019 podstawą klasyfikacji Rankingu zawodnika jest 1/8 sumy punktów zdobytych przez niego w ośmiu najlepszych startach w sezonie 2019. *
2.    Jeżeli podczas zawodów uczestnicy kilku kategorii biegają na wspólnej trasie, nawet, jeśli byli wspólnie klasyfikowani, to w przesłanych wynikach muszą zostać rozdzieleni na właściwe sobie kategorie.
3.    Zawodnicy startujący w mocniejszych kategoriach blokują punkty również dla zawodników startujących w swojej macierzystej kategorii. Czyli, np. osoba, która wygrała startując w mocniejszej kategorii, zdobywa maksymalną liczbę punktów, natomiast każda następna osoba (również ta startująca w swojej macierzystej kategorii) zdobywa pomniejszoną liczbę punktów wg wzoru z pkt. I.2. *
4.    Zawodnik zdobywa punkty w Rankingu w kategorii, w której jest zarejestrowany w PZOS, bez względu na to, w jakiej kategorii startuje podczas poszczególnych zawodów.
5.    Wartości punktowe dotyczą głównych kategorii w danych zawodach. Jeśli organizator zawodów podzieli kategorie ze względu na poziom techniczny, to kategorie „słabsze” otrzymują niższe wartości punktowe. Przy podziale na 2 podkategorie (np. M21A, M21B), słabsza otrzymuje 50% wartości limitu punktowego, a przy podziale na 3 podkategorie (np. M21, M21B, M21C) słabsza otrzymuje 50%, a najsłabsza 25%.
6. W zawodach rankingowych CTZ organizator ma obowiązek zapewnić możliwość udziału wszystkim zawodnikom w kategoriach, w których są zgłoszeni w PZOS. W kategoriach weteranów wolno łączyć kategorie w przypadku małej ilości zgłoszeń z bezpośrednio młodszą kategorią tylko za zgodą wszystkich starszych zawodników przenoszonych do młodszej kategorii.  
7. Aktualizowane na bieżąco listy rankingowe można znaleźć na stronie www.zielonysport.pl
8. Końcowa klasyfikacja zostaje ogłoszona najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

III. Uczestnictwo
    
W rankingu uczestniczą zawodnicy posiadający na dany rok licencję PZOS. W przypadku licencji wykupionej w roku poprzednim, punkty rankingowe zaliczane są do 31 marca roku bieżącego. Osobom, które wykupiły licencję do 31 marca punkty będą zaliczone nawet jeżeli zostały zdobyte przed wykupieniem licencji.

IV. Zasady finansowania

1.    Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy lub jednostki organizacyjne ich delegujące.
2.    Zwycięzcy Rankingu otrzymują trofea i/lub pamiątkowe dyplomy. Decyzję o przyznaniu trofeów podejmuje corocznie Zarząd PZOS adekwatnie do aktualnej sytuacji finansowej

V.    Kategorie wiekowe
D z i e c i   m ł o d s z e:
K10, M10
D z i e c i:
K12, M12
M ł o d z i c y:
K14, M14
J u n i o r z y   m ł o d s i:
K16, M16
J u n i o r z y:
K18, M18
M ł o d z i e ż o w c y
K20, M20
S e n i o r z y
K21, M21
W e t e r a n i:
K35, M35
K40, M40
K45, M45
K50, M50
K55, M55
M60, K60
M65, K65
M70, K70
M75, K75
M80, K80
M85, K85
M90, K90



VI. Sprawy organizacyjne

1.    Ewentualne protesty rozpatrywane będą zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów w OS PZOS.
2.    Protesty odnośnie punktacji poszczególnych zawodów można składać do Biura PZOS w terminie do 30 dni od daty opublikowania wyników tych zawodów w rankingu PZOS.
3.    Kwestie niewyjaśnione niniejszym regulaminem będą rozpatrywane przez Zarząd PZOS.
4.    Propozycje zmian w regulaminie należy przesyłać do biura PZOS do końca października.