K21
1 Aleksandra Hornik WKS Grunwald, Poznań 1239
2 Zuzanna Kubicka UNTS, Warszawa 1124
3 Ewa Gwóźdź UKS Orientuś, Łódź 1068
Więcej
K20
1 Julia Mianowska UNTS, Warszawa 1051
2 Adrianna Biederman WKS Wawel, Kraków 989
3 Magdalena Topór WKS Wawel, Kraków 947
Więcej
K18
1 Julia Krempińska UKS Azymut, Pabianice 1156
2 Zuzanna Gielec UKS Orientuś, Łódź 1061
3 Lena Chabiera UNTS, Warszawa 1056
Więcej
K16
1 Iga Muller UMKS, Kwidzyn 1083
2 Katarzyna Cepurdej UKS Azymut 45, Gdynia 1075
3 Hanna Perfikowska UMKS, Kwidzyn 1039
Więcej
K14
1 Antonina Słońska WKS Wawel, Kraków 1187
2 Pola Niessner WKS Wawel, Kraków 1173
3 Anna Nowak UKS Azymut 45, Gdynia 1161
Więcej
K12
1 Wiktoria Włodarczyk UKS Traper, Złocieniec 1032
2 Jaśmina Olejnik WKS Wawel, Kraków 970
3 Julia Biskupska WKS Wawel, Kraków 944
Więcej
K10
1 Katarzyna Szafarewicz UMKS, Kwidzyn 1150
2 Hanna Wójtowicz UNTS, Warszawa 1036
3 Michalina Wysocka MKS MOS, Wrocław 1028
Więcej
K35
1 Ilona Śliwczyńska Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1137
2 Agnieszka Porzycz UKS Siódemka, Rumia 998
3 Małgorzata Komsa UKS Orientuś, Łódź 777
Więcej
K40
1 Wioletta Konkol-Klimczak UKS Siódemka, Rumia 1105
2 Justyna Zbroja-Nowak KS Hades, Poznań 1083
3 Agnieszka Bultrowicz KS Hades, Poznań 960
Więcej
K45
1 Agnieszka Filipiak KS Hades, Poznań 1092
2 Magdalena Gorczyca KS Hades, Poznań 1066
3 Joanna Wysocka WKS Śląsk, Wrocław 985
Więcej
K50
1 Mariola Wołowczyk UNTS, Warszawa 1142
2 Barbara Nowak HKS Azymut, Mochy 1133
3 Anna Górnicka-Antonowicz Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1104
Więcej
K55
1 Joanna Parfianowicz UNTS, Warszawa 1120
2 Alicja Hornik WKS Grunwald, Poznań 919
3 Urszula Czerkawska UKS Sparta, Czyżowice 258
Więcej
K60
1 Małgorzata Krochmal KU AZS WAT, Warszawa 1028
2 Marina Movko UKS Azymut 45, Gdynia 984
3 Halina Biziuk UMKS ORKAN, Ostróda 951
Więcej
K65
1 Krystyna Galicz BKS Wataha, Warszawa 1126
2 Natalia Lazareva UKS Azymut 45, Gdynia 1062
3 Ewa Lewoń UMKS ORKAN, Ostróda 350
Więcej
K70
1 Barbara Glińska UNTS, Warszawa 988
2
3
Więcej
K75
1
2
3
Więcej
K80
1
2
3
Więcej
K85
1
2
3
Więcej
K90
1
2
3
Więcej
M21
1 Michał Olejnik WKS Grunwald, Poznań 1242
2 Piotr Parfianowicz UNTS, Warszawa 1232
3 Krzysztof Wołowczyk UNTS, Warszawa 1154
Więcej
M20
1 Piotr Pesta UKS Azymut 45, Gdynia 1085
2 Michał Pierzchała UNTS, Warszawa 1077
3 Bartłomiej Ogdowski UKS Siódemka, Rumia 1046
Więcej
M18
1 Ignacy Słomczyński UKS Orientuś, Łódź 1118
2 Jan Sztranek UKS Azymut, Pabianice 1104
3 Mateusz Kula KOS BnO, Szczecin 1102
Więcej
M16
1 Kacper Podworski UKS OSiR, Góra Kalwaria 1080
2 Jan Majowski UKS OSiR, Góra Kalwaria 1034
3 Jan Antonowicz UNTS, Warszawa 1018
Więcej
M14
1 Bartłomiej Maciejewski BKS Wataha, Warszawa 1184
2 Franciszek Krempiński UKS Azymut, Pabianice 1112
3 Władysław Cepurdej UKS Azymut 45, Gdynia 1086
Więcej
M12
1 Krzysztof Ukleja UKS Azymut 45, Gdynia 1073
2 Tomasz Rzeńca UKS Orientuś, Łódź 1020
3 Antoni Wasilewski UKS OSiR, Góra Kalwaria 975
Więcej
M10
1 Adam Wiśniewski UKS Azymut, Pabianice 1083
2 Paweł Pękal UMKS, Kwidzyn 1030
3 Łukasz Duda UKS Traper, Złocieniec 942
Więcej
M35
1 Łukasz Łącki UKS OSiR, Góra Kalwaria 1114
2 Dariusz Sokalski KU AZS WAT, Warszawa 1056
3 Maciej Bzdawski KU AZS WAT, Warszawa 1034
Więcej
M40
1 Tomasz Tkaczuk UKS Azymut, Pabianice 1175
2 Paweł Golinowski Indywidualny Dolnośląskie 1018
3 Szczepan Fiedorowicz UKS Traper, Złocieniec 937
Więcej
M45
1 Remigiusz Nowak KS Hades, Poznań 1140
2 Igor Błachut Stowarzyszenie Team 360 stopni, Warszawa 1115
3 Marcin Krasuski OK! Sport, Warszawa 1056
Więcej
M50
1 Tomasz Michalak UNTS, Warszawa 1132
2 Krzysztof Urbaniak Indywidualny Mazowsze 1121
3 Dariusz Pachnik UKS Orientpark.pl, Iwiny 981
Więcej
M55
1 Piotr Niessner WKS Wawel, Kraków 1129
2 Marek Wołowczyk UNTS, Warszawa 1114
3 Piotr Młynarczyk UKS Orientuś, Łódź 1092
Więcej
M60
1 Jerzy Kryjomski KS Kościelec, Chrzanów 1150
2 Andrzej Krochmal KS Spójnia, Warszawa 1039
3 Janusz Wałachowski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 985
Więcej
M65
1 Romuald Guga WKS Śląsk, Wrocław 1062
2 Jerzy Parzewski KU AZS WAT, Warszawa 987
3 Janusz Olbrycht Indywidualny Mazowsze 981
Więcej
M70
1 Stanisław Wasilewski PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1150
2 Józef Kmieciński PUKS Młode Orły, Nowy Dwór Mazowiecki 1008
3 Jacenty Łapanowski KU AZS WAT, Warszawa 795
Więcej
M75
1 Waldemar Płuciennik KOS Modrzew, Skwierzyna 1115
2 Edward Pokora UMKS, Kwidzyn 1039
3 Waldemar Pietkiewicz Indywidualny Dolnośląskie 292
Więcej
M80
1 Edward Czabański Indywidualni Pomorskie 275
1 Jan Gliński UNTS, Warszawa 275
3 Kazimierz Dura WKS Śląsk, Wrocław 138
Więcej
M85
1
2
3
Więcej
M90
1 Mieczysław Zielczyński Indywidualny Mazowsze 1150
2 Stanisław Wysocki KS Spójnia, Warszawa 525
3
Więcej

w związku ze zmianą sposobu naliczania punktów w rankingu, do dnia 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 dostępny na starej stronie PZOS

REGULAMIN RANKINGU PZOS W BIEGU NA ORIENTACJĘ


I. Zasady ogólne

1.     Celem Rankingu jest wyłonienie najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu we wszystkich kategoriach wiekowych.
2.     Ranking jest liczony według poniższego wzoru:
Rankingowe punkty = (100% - %strata do zwycięzcy) * maksymalna liczba punktów do zdobycia
3.     Zawody CTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Weteranów, Puchar Najmłodszych, Klubowe Mistrzostwa Polski = 1300 punktów
●    pozostałe zawody CTZ = 1100 punktów
●    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików = 1000 punktów
4.     Zawody RTZ otrzymują następujące maksymalne liczby punktów do zdobycia:
●    Wojewódzkie Związki Orientacji Sportowej (WZOS) lub PZOS może nadać wyższe liczby punktów do 3 zawodów na terenie danego WZOS (w miarę możliwości powinny to być zawody rangi mistrzowskiej np. Mistrzostwa Województwa) = 800 punktów
●    pozostałe zawody na terenie danego WZOS (bez ograniczeń ilościowych) = 700 punktów
5.     Do Rankingu zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w biegach World Ranking Event (WRE), rankingowych Centralnego Terminarza Zawodów (CTZ) i zaakceptowanych przez Polski Związek Orientacji Sportowej (PZOS) biegach rankingowych Regionalnych Terminarzy Zawodów (RTZ).
6.     Zawodami rankingowymi nie mogą być:
●    biegi sztafetowe,
●    indywidualne ze startu masowego (z wyjątkiem zawodów typu „sztafeta indywidualna” – „one man relay”, tj. z rozbiciem punktów zapewniających dla wszystkich zawodników różną kolejność zaliczania punktów kontrolnych) lub pościgowego (handicapowego).
●    treningowe oraz z ograniczonym udziałem (z wyjątkiem tych, gdy udostępniono wszystkim chętnym możliwość startu poza konkursem).
7.     Punkty rankingowe zdobywane w biegach WRE mogą być uwzględnione w Rankingu PZOS na podstawie informacji nadesłanej przez zawodników (informacje o zawodach należy wysyłać na adres: biuro@zielonysport.pl). Punkty zdobywane w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej uzupełniane są przez Biuro PZOS. Biuro PZOS ma 14 dni na umieszczenie punktów rankingowych w systemie.
8.  Ranking obliczany jest na podstawie wyników, które powinny być wgrane do serwisu internetowego PZOS w terminie do 3 dni od rozegrania zawodów. Jedynym formatem w jakim mogą być dostarczone wyniki to XML (IOF v3.0). Ranking obliczony zostanie automatycznie po dostarczeniu wyników.
9. W trakcie losowania/rozstawiania minut startowych na imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Polski), w przypadku startu w zawodach, gdzie zawodnicy startują odwrotnie do zajmowanych miejsc w rankingu PZOS punkty liczą się tylko w kategorii, w której zawodnik został zgłoszony i opłacił licencję na dany rok. Czyli, np. jeżeli zawodnik, który opłacił licencję w kategorii M35, będzie chciał wystartować na Mistrzostwach Polski w M21, jego konto punktów rankingowych będzie wynosiło 0 (zero), nawet jeżeli wcześniej punktował w kategorii M21.
    
II. Klasyfikacja

1.    W terminie od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. obowiązuje ranking z dnia 31.12.2018 r. Od 01.07.2019 podstawą klasyfikacji Rankingu zawodnika jest 1/8 sumy punktów zdobytych przez niego w ośmiu najlepszych startach w sezonie 2019. *
2.    Jeżeli podczas zawodów uczestnicy kilku kategorii biegają na wspólnej trasie, nawet, jeśli byli wspólnie klasyfikowani, to w przesłanych wynikach muszą zostać rozdzieleni na właściwe sobie kategorie.
3.    Zawodnicy startujący w mocniejszych kategoriach blokują punkty również dla zawodników startujących w swojej macierzystej kategorii. Czyli, np. osoba, która wygrała startując w mocniejszej kategorii, zdobywa maksymalną liczbę punktów, natomiast każda następna osoba (również ta startująca w swojej macierzystej kategorii) zdobywa pomniejszoną liczbę punktów wg wzoru z pkt. I.2. *
4.    Zawodnik zdobywa punkty w Rankingu w kategorii, w której jest zarejestrowany w PZOS, bez względu na to, w jakiej kategorii startuje podczas poszczególnych zawodów.
5.    Wartości punktowe dotyczą głównych kategorii w danych zawodach. Jeśli organizator zawodów podzieli kategorie ze względu na poziom techniczny, to kategorie „słabsze” otrzymują niższe wartości punktowe. Przy podziale na 2 podkategorie (np. M21A, M21B), słabsza otrzymuje 50% wartości limitu punktowego, a przy podziale na 3 podkategorie (np. M21, M21B, M21C) słabsza otrzymuje 50%, a najsłabsza 25%.
6. W zawodach rankingowych CTZ organizator ma obowiązek zapewnić możliwość udziału wszystkim zawodnikom w kategoriach, w których są zgłoszeni w PZOS. W kategoriach weteranów wolno łączyć kategorie w przypadku małej ilości zgłoszeń z bezpośrednio młodszą kategorią tylko za zgodą wszystkich starszych zawodników przenoszonych do młodszej kategorii.  
7. Aktualizowane na bieżąco listy rankingowe można znaleźć na stronie www.zielonysport.pl
8. Końcowa klasyfikacja zostaje ogłoszona najpóźniej do końca roku kalendarzowego.

III. Uczestnictwo
    
W rankingu uczestniczą zawodnicy posiadający na dany rok licencję PZOS. W przypadku licencji wykupionej w roku poprzednim, punkty rankingowe zaliczane są do 31 marca roku bieżącego. Osobom, które wykupiły licencję do 31 marca punkty będą zaliczone nawet jeżeli zostały zdobyte przed wykupieniem licencji.

IV. Zasady finansowania

1.    Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy lub jednostki organizacyjne ich delegujące.
2.    Zwycięzcy Rankingu otrzymują trofea i/lub pamiątkowe dyplomy. Decyzję o przyznaniu trofeów podejmuje corocznie Zarząd PZOS adekwatnie do aktualnej sytuacji finansowej

V.    Kategorie wiekowe
D z i e c i   m ł o d s z e:
K10, M10
D z i e c i:
K12, M12
M ł o d z i c y:
K14, M14
J u n i o r z y   m ł o d s i:
K16, M16
J u n i o r z y:
K18, M18
M ł o d z i e ż o w c y
K20, M20
S e n i o r z y
K21, M21
W e t e r a n i:
K35, M35
K40, M40
K45, M45
K50, M50
K55, M55
M60, K60
M65, K65
M70, K70
M75, K75
M80, K80
M85, K85
M90, K90



VI. Sprawy organizacyjne

1.    Ewentualne protesty rozpatrywane będą zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów w OS PZOS.
2.    Protesty odnośnie punktacji poszczególnych zawodów można składać do Biura PZOS w terminie do 30 dni od daty opublikowania wyników tych zawodów w rankingu PZOS.
3.    Kwestie niewyjaśnione niniejszym regulaminem będą rozpatrywane przez Zarząd PZOS.
4.    Propozycje zmian w regulaminie należy przesyłać do biura PZOS do końca października.