Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters
  Kiedy: 22.09 do 23.09.2018
  Gdzie: Bystrzyca Górna
  Zapraszamy wszystkich orientalistów i pasjonatów biegania z mapą na teren Dolnego Śląska. To właśnie tutaj rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters na prestiżowym dystansie klasycznym oraz w sztafetach, których organizatorami są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz PZOS.
 • Puchar Warszawy 2018
  Kiedy: 06.10 do 07.10.2018
  Gdzie: Warszawa
  .
 • V Bukowa Cup
  Kiedy: 19.10 do 21.10.2018
  Gdzie: Szczecin
  .
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[NBnO] Czy wiesz, że...? Przed MP
2018-02-23

Image title


W najbliższy weekend rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Zawodnicy staną do rywalizacji w czeskiej miejscowości Roudnice w Krkonosich. Co warto wiedzieć o tych zawodach?

1) DRUGI ROK Z RZĘDU
Już drugi rok z rzędu zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski w NBnO. Co wcale - wbrew pozorom - nie było takie oczywiste. W 2017 roku powróciły one do kalendarza po dwóch latach przerwy, związanych przede wszystkim z problemami klimatyczymi. Wcześniej również brakowało regularności. Seria dwóch sezonów z rzędu z imprezą tej rangi w terminarzu jest zatem bardzo pozytywnym objawem. Tym bardziej, że to właśnie NBnO są ze wszystkich dyscyplin orientacji sportowej najbliżej debiutu olimpijskiego.

2) GOŚCINNE CZECHY
Po raz drugi z rzędu Mistrzostwa Polski odbędą się w Czechach. Rok temu rozegrano je w miejscowości Josefuv Dul, leżącej u podnóża Gór Izerskich, niedaleko Jablonca nad Nysą. To nie był nawet pierwszy raz, gdy impreza tej rangi gościła po drugiej stronie Karkonoszy. Wcześniej miała miejsce już w Trutnowie, Harrachowie oraz Jilemnicach. W Polsce, przy sprzyjających warunkach, na ogół zawodnicy w NBnO rywalizowali w Jakuszycach. Zdarzały się też edycje umiejscowione w Gołdapi, Supraślu, Krynkach koło Białegostoku, czy przed trzema laty w Żelazku na Jurze. To była ostatnia edycja rozgrywana w Polsce. Tym razem śmiałków walczących o medale Mistrzostw Polski w NBnO gościć będą Roudnice v Krkonosich.


3) Z MEDALISTAMI NA TRASIE
Mistrzostwa Polski odbędą się w ramach Mistrzostw Czech w NBnO. Choć rywalizacja ta w klasyfikacji końcowej zostanie potraktowana rozłącznie, to jednak polscy zawodnicy na trasach zmierzą się ramię w ramię z dużymi gwiazdami tej dyscypliny. Reprezentanci Czech uczestniczyli w ostatnich Mistrzostwach Europy w NBnO. Tam m.in. Jakub Skoda i Lenka Mechlova potrafili zająć 9. miejsce w klasyku. Radek Laciga i Petra Hancova byli w tej samej konkurencji na 12. pozycjach. Sztafeta męska w składzie ze Skodą, Lacigą i Petrem Horvatem była zaś na piątym miejscu. Na ostatnich Mistrzostwach Świata ósme miejsce na dystansie średnim zajęła Hana Hancikova, siódme i dziewiąte miejsce zgarnęli odpowiednio: Skoda i Laciga. Ten drugi był siódmy w klasyku. Obydwaj mają też w karierze medale MŚ. Krążki z tej imprezy wywozili też Helena Randakova i Simona Karochova. Poza Horvatem wszystkich ich zobaczymy na trasach w roli rywali Polaków.


4) BEZ SPRINTU
Polacy będą walczyć na Mistrzostwach Polski w NBnO na dystansach: klasycznym oraz średnim. W odróżnieniu od 2017 roku tym razem nie będzie rozegrany sprint.  

5) ROŚNIE LISTA
Wyższa frekwencja niż ostatnio została zanotowana w seniorskich kategoriach. Wśród zgłoszonych (stan na 21 stycznia) w M21 jest aż siedemnaście zgłoszonych nazwisk przy ośmiu w 2017 roku, w K21 osiem przy sześciu w poprzedniej edycji. Dobrze wyglądają także inne kategorie: dwie zawodniczki będą reprezentować Polskę w K14, pięć pobiegnie w K17, pięć w K35. Trzech reprezentantów będziemy mieć w M14, siedmiu w M17, dziesięciu w M35 i czterech w M55. Łącznie daje to pięćdziesiąt sześć osób.

6) PRZYJAZD MEDALISTÓW
Na liście startowej brakuje zdobywców obu złotych medali w M21 z 2017 roku - Piotra Paszyńskiego oraz Krzysztofa Wołowczyka. Są natomiast obaj brązowi medaliści - Piotr Skorupa i Michał Kalata. Do M21 przeszedł też zeszłoroczny mistrz i wicemistrz z M17 - Jan Byrczek, mistrz z M20 - Kornel Szymański, a także dwaj medaliści - Marcel Domagała i Jakub Jaroszek. Wśród pań pojawią się m.in. Maria Pabich (obrończyni tytułu na średnim dystansie, wicemistrzyni w klasyku) oraz Karolina Pacek (wicemistrzyni na średnim dystansie, brązowa medalistka w klasyku). Z najważniejszych nazwisk zabraknie więc tylko mistrzyni klasyka - Anny Kamińskiej.~Wojciech Bajak
09.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)05.20 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg sprinterski05.20 Puchar Warmii i Mazur - Puchar Puszczy Piskiej05.19 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg klasyczny05.19 Puchar Warmii i Mazur - Mistrzstwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego dystans średni05.13 Mistrzostwa Gdyni – Puchar Pomorza - dystans średni05.12 Puchar Paulinum - bieg sprinterski05.12 Mistrzostwa woj. pomorskiego - klasyk05.12 Puchar Paulinum - bieg średniodystansowy05.12 Mistrzostwa Woj. Łódzkiego - etap 105.03 Grand Prix Mazowsza - Etap 305.02 Grand Prix Mazowsza - Etap 205.01 Grand Prix Mazowsza - Etap 104.29 IV Warszawska Mila - Warszawska Mila04.28 IV Warszawska Mila - Etap 104.22 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskego w BnO - klasyk04.21 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego - etap04.21 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w BnO - bieg nocny04.21 Mistrzostwa Polic w Sprinterskim BnO - etap 104.15 Tajemnice Dolnego Śląska - Etap 3 - middle
Błachut OlgierdBarański DanielDominiak ZdzisławGrabowski MaciejGrzesik MonikaJaworska NataliaJarońska WiktoriaKubica DamianKowalczyk KacperKrawniak JuliaNiedźwiecki PatrykPierzchała PatrycjaRatajczyk TomaszWojciechowska KatarzynaWójcik RafałWeisman WiktoriaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies