Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO] Wojskowi rozdali medale
2017-11-06

Image title

Dobiegający powoli kresu sezon dowiódł po raz kolejny jak ważną częścią polskiej reprezentacji w BnO byli przedstawiciele Wojska Polskiego. Trzon kadry stanowili przecież w ciągu tego roku Aleksandra Hornik, Bartosz Pawlak, Hanna Wiśniewska, Wojciech Kowalski, Michał Olejnik, Rafał Podziński. Wszyscy oni na co dzień pracują w mundurze armii. Dlatego nie sposób pominąć w rejestrze zawodów Mistrzostw Wojska Polskiego, które w październiku odbyły się w Kłodzku oraz Jodle.
 

Składały się one z dwóch etapów indywidualnych oraz odrębnego starcia drużynowego. Klasyfikowano z podziałem na kategorie wiekowe.
 

Wśród kobiet w K21 zwyciężyła tym razem rzadziej oglądana w mijającym sezonie na trasach BnO - Iwona Wicha z 16 DZ Elbląg. Wprawdzie przegrała ona różnicą ponad czterdziestu sekund pierwszy etap z Marleną Borychowską (panieńskie nazwisko Wieleba) z 12 DZ. Straty odrobiła jednak z nawiązką w drugiej połowie konkurencji. Ostatecznie zwyciężyła z przewagą 1 minuty 6 sekund, co dało jej mistrzowski tytuł. Wicemistrzostwo przypadło w udziale Borychowskiej. Tylko one zanotowały łączny czas mniejszy niż 100 minut. Na trzeciej pozycji znalazła się Agnieszka Bundz, reprezentująca siły powietrzne. Jej wynik był jednak gorszy od rezultatu mistrzyni o równe trzydzieści sześć minut!
 

W M21 bezapelacyjny triumf odniósł z kolei cywilny mistrz Polski w ultralongu - Mikołaj Dutkowski (11 DKPanc). Wygrał on oba etapy, choć na obu różnica między nim, a wiceliderem - Michałem Kalatą była minimalna. Łącznie sięgnęła ona 1 minuty i 12 sekund. Dzięki temu Dutkowski obronił indywidualne mistrzostwo Polski wojskowych w BnO. Na drugim miejscu znalazł się Michał Kalata. Brąz przypadł w udziale zaś Pawłowi Tarasiukowi.
 
Medaliści pozostałych kategorii (indywidualnie):
K35: 1. Anna Maria Włodarczyk - Szymańska, 2. Agnieszka Marek, 3. Elżbieta Pawlos - Dorocicz
M35: 1. Paweł Golinowski, 2. Rafał Walicki, 3. Artur Pelo
M40: 1. Jacek Nowak, 2. Mariusz Plesiński, 3. Szczepan Fiedorowicz
M45: 1. Remigius Nowak, 2. Rafał Wójcik, 3. Bogdan Lech
PKM35: nieklasyfikowani
PKM45: 1. Tomasz Koczko, 2. Piotr Rachoń, 3. Sławomir Wąs
 

W klasyfikacji drużynowej uwzględniającej najlepsze rezultaty indywidualne wygrała 11 DK Panc. Na drugim miejscu znalazły się Siły Powietrzne, na trzecim 12 DZ.
 

Do kolejnej rozgrywki drużynowej doszło w sztafetach. W kategorii S wygrał 11 DKPanc w składzie z Rafałem Walickim, Marcinem Gaczyńskim, Michałem Kalatą oraz Mikołajem Dutkowskim. Każdy  nich wygrał swój etap. Podobnie wyglądała sytuacja w kategorii K, gdzie triumf przypadł 12 DZ z Elżbietą Golinowską, Katarzyną Durzyńską, Izabelą Sobczak i Marleną Borychowską. Bardziej zacięta walka trwała w kategorii W. 11 DKPanc prawie do ostatnich chwil walczył z 12 DZ. Ostatecznie wygrał różnicą półtorej minuty.
 
Pełne wyniki: http://orientharper.pl/?page=competition&action=competition&id=192

~Wojciech Bajak
10.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w Klasycznym BnO09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)
Buchelt MarcinBenesz JoannaBorawski DominikBaran AnnaDubisz Marek TadeuszDolińska JuliaDubisz MarekFalk OliwiaKaźmierczak AnetaKlimkowska KatarzynaMomot PatrycjaPujdak DanielProkopiuk AndrzejPaul WeronikaTyszkiewicz NataliaWysocki StanisławWasylka MartaZiółko UrszulaŻurkiewicz KrzysztofŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies