Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Puchar Wawelu
  Kiedy: 04.07 do 08.07.2018
  Gdzie: Podlesice, Bobolice
  Wawel Cup po kilku latach przerwy wraca w typowo skalisty teren. Wawel Cup 37. to największe skały na Jurze, możliwość zobaczenia dwóch średniowiecznych zamków, piękne okoliczności przyrody,… a przede wszystkim wymagające tereny i orientacja na najwyższym poziomie. Razem stworzymy prawdziwe święto polskiej orientacji!
 • XVI Limanowa Cup 2018
  Kiedy: 27.07 do 29.07.2018
  Gdzie: Stary Sącz
  16. edycja zawodów Limanowa Cup. W 2018 roku zapraszamy w okolice Starego Sącza. Przygotowujemy dla Was 3 etapy rozgrywane w 3 różnych i wymagających terenach - każdy z nich będzie ciekawą przygodą i niezwykłym wyzwaniem.
 • Grand Prix Polonia
  Kiedy: 10.08 do 12.08.2018
  Gdzie: Jakuszyce
  Trzy etapowe międzynarodowe zawody w biegach na orientację. Zgłoszenia: http://orientharper.pl/?cmp=entries&action=eventList
 • Mistrzostwa Polski, Klubowe Mistrzostwa Polski
  Kiedy: 15.09 do 16.09.2018
  Gdzie: Warszawa
  .
 • V Bukowa Cup
  Kiedy: 19.10 do 21.10.2018
  Gdzie: Szczecin
  .
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO - TWG] Opinie po sprincie
2017-07-25

Image title


Dla biegaczy na orientację dziś rozpoczęły się Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017 we Wrocławiu. Zawodnicy w tej dyscyplinie zainaugurowali swoje zmagania sprintem po ulicach Dolnego Śląska. W stawce zawodników znalazła się czwórka Polaków. Po zawodach przedstawili swoje opinie po wtorkowym biegu i plany na kolejne konkurencje.

ALEKSANDRA HORNIK (15. miejsce): "Prawie dobry bieg" 

Bieg w moim wykonaniu był prawie dobry. Początek trasy pobiegłam wolniej niż mi się wydawało. Niestety wbiegłam w inną zawodniczkę, musiałam wrócić i uciekły cenne sekundy. Suma summarum jestem jednak zadowolona. Do specjalizacji mi jeszcze daleko, na razie szukam swojej drogi, ale póki co lepiej się czuję w lesie. W biegu na orientację strona fizyczna jest bardzo ważna, ale bez doskonale opanowanej strony technicznej nic się nie zdziała na arenie międzynarodowej.  Myślę intensywnie o pierwszej "10" w biegu na dystansie średnim podczas tych TWG. A w sztafecie pierwsza "6" to jest taki nasz obowiązek. Inaczej to chyba trzeba skończyć karierę... (śmiech)

WERONIKA CYCH (31. miejsce): "Chcę dać z siebie wszystko"

Ze swojego biegu jestem dosyć zadowolona. Prędkość nie była najwyższa, ponieważ starałam się przede wszystkim mieć cały czas pod kontrolą swoje położenie. Znajomość Wrocławia dodawała mi pewności siebie. Nie znam może każdego miejsca tutaj, ale świadomość obieranego kierunku jest bardzo cenna. Dziś tej rywalizacji sprzyjała pogoda. Nie było zbyt gorąco, co pomagało w biegu. To fantastyczne, że na trybunach jest tutaj tyle ludzi, którzy wspierają naszą drużynę. Czułam doping na każdym przebiegu widokowym. To dodawało skrzydeł. Staram się jednak nie spekulować co do miejsc w kolejnych startach. Chcę dać z siebie wszystko.

BARTOSZ PAWLAK (21. miejsce): "Przeszły ciarki!"

Wydaje mi się, że pod względem technicznym to był mój najlepszy sprint wtym sezonie. Forma zdecydowanie przyszła w odpowiednim momencie. Z czasu, który dziś osiągnąłem, jest jednak do urwania jeszcze kilka sekund, może kilkadziesiąt sekund. Nawet z takim wynikiem i tak bym jednak odstawał od tej najściślejszej czołówki jakieś pół minuty. Najbardziej nastawiam się jednak na dwie pozostałe konkurencje: bieg leśny na dystansie średnim i na sztafetę. One są moimi głównymi celami. Na sztafetę nie patrzę przez pryzmat tego, że "musimy" zająć jakieś miejsce. Im większą presję na siebie nałożymy, tym gorzej może to wyjść w praktyce. Jeśli wszyscy będziemy mieć równe, dobre biegi, to automatycznie przyjdzie dobre miejsce. Pokazaliśmy to już w zeszłym roku właśnie we Wrocławiu, podczas PŚ. Kibice nas wtedy ponieśli. Wydaje mi się, że możemy to powtórzyć, a nawet być jeszcze wyżej. Rozmawialiśmy właśnie z Piotrkiem [Parfianowiczem - red.], że chyba nigdy się tak nie stresowaliśmy jak dzisiaj. Jak się słyszy tę wrzawę kibiców, to aż ciarki przechodzą!

PIOTR PARFIANOWICZ (22. miejsce): "Najbardziej nastawiam się na sztafetę"

Wydaje mi się, że nigdy nie słyszałem większych braw dla siebie niż dzisiaj. Publika była świetna. Mam jednak sportowy niedosyt po tym biegu. W tych bardzo ważnych zawodach na własnym terenie chciałem dać z siebie wszystko i zrobić technicznie bezbłędny bieg. Dwa razy jednak potraciłem 5-10 sekund, a raz 15 sekund. Dwukrotnie straty wynikały z tego, że wbiegłem za wcześnie, nie w to wejście, w które trzeba było. Większy błąd przydarzył mi się natomiast, gdy dogoniłem na trasie Węgra. Podbiegłem za nim dalej i... kiedy spojrzałem na mapę uświadomiłem sobie, że nie ma wyjścia z miejsca, gdzie się znaleźliśmy. Niestety "zarobiłem" tam dodatkowe 10-15 metrów w jedną i drugą stronę. Chcemy pobiec jak najlepiej w sztafecie sprinterskiej. Marzy nam się nawet medal. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy w niego celować. Na tę konkurencję od początku się najbardziej nastawiamy. Przynajmniej ja.

~Wojciech Bajak
06.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.20 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg sprinterski05.20 Puchar Warmii i Mazur - Puchar Puszczy Piskiej05.19 Puchar Warmii i Mazur - Mistrzstwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego dystans średni05.19 Klubowe Mistrzostwa Polski - bieg klasyczny05.13 Mistrzostwa Gdyni – Puchar Pomorza - dystans średni05.12 Puchar Paulinum - bieg średniodystansowy05.12 Mistrzostwa woj. pomorskiego - klasyk05.12 Puchar Paulinum - bieg sprinterski05.03 Grand Prix Mazowsza - Etap 305.02 Grand Prix Mazowsza - Etap 205.01 Grand Prix Mazowsza - Etap 104.29 IV Warszawska Mila - Warszawska Mila04.28 IV Warszawska Mila - Etap 104.22 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskego w BnO - klasyk04.21 Mistrzostwa Polic w Sprinterskim BnO - etap 104.21 Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w BnO - bieg nocny04.15 Tajemnice Dolnego Śląska - Etap 3 - middle04.14 Tajemnice Dolnego Śląska - Etap 2 - klasyk04.14 Mistrzostwa woj. Warmińsko-Mazurskiego - Etap104.13 Tajemnice Dolnego Śląska - Etap 1 - middle04.08 Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO - MP Long03.25 Mistrzostwa woj. pomorskiego - long03.24 Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - średniodystansowy BnO03.24 Powitanie wiosny - etap110.22 XXIV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - średni10.15 CTZ; IV Bukowa Cup - E310.14 CTZ; IV Bukowa Cup - E210.14 WRE- Lithuanian Cup - .10.14 V Puchar Puszczy Piskiej - klasyk10.13 CTZ; IV Bukowa Cup - E110.08 CTZ; MP i MPM BnO - średni10.07 CTZ; MP i MPM BnO - nocne10.01 Mistrzostwa Śląska - klasyk10.01 MMM, strefa A - E3- klasyk10.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w średniodystansowym BnO09.30 WRE- XXIX Suunto Games - .09.30 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w nocnym BnO
Bogusz EwaBreksa BlankaDzik MirosławJaworski KacperMalik WiktoriaMajewski BartoszMasztalski PawełNadachewicz JarosławOlbrycht AnnaSobczyk DanielWdowczyk PiotrZielczyńska HelenaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies