Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
Wrocław Night O-Fight 2017: Bieg na nietypową Orientację
2017-02-13

Image title

Bieg na Orientację coraz częściej gości też pod strzechami budynków, a nie na otwartej przestrzeni. Podczas tegorocznej edycji zawodów Wrocław Night O-Fight 2017 organizatorzy przygotowali etap specjalny wewnątrz Centrum Historii Zajezdnia. Rywalizacji w miejscu gdzie 26 sierpnia 1980 roku wybuchł strajk solidarnościowy z robotnikami z Wybrzeża, a obecnie prezentowana jest najnowsza historia Wrocławia przyglądał się Prezes Polskiego Związku Orientacji Sportowej - Krzysztof Urbaniak.


Dzisiaj możemy przeprowadzić kolejny egzamin w praktyce w specyficznych warunkach, czyli bieg w pomieszczeniach zamkniętych z zaskakującymi niespodziankami dla zawodników. Wszystko co nowe trzeba poznawać i promować. W ten sposób pokazujemy w nowej odsłonie naszą dyscyplinę sportową. Najciekawsze są tutaj możliwości biegania na wielu poziomach. Ten sport nigdy się nie nudzi, nie ma tej samej trasy, nie ma tych samych map. - powiedział w rozmowie dla SportowyWrocław.eu, Krzysztof Urbaniak. 

- Dzisiejszy przykład pokazuje, że szukamy nowej areny do uprawiania biegów na orientację. Duża liczba młodzieży na tutejszych zawodach to pokłosie projektu, który organizuje tutejszy lokalny związek. Aktywizuje nauczycieli i wspomaga ich merytorycznie, prowadząc szkolenia z technik biegów na orientację. Potem wychowawcy zabierają dzieci i biorą co roku udział w tej imprezie. Bardzo fajna inicjatywa, bo ci najlepsi zapewne zasilą wrocławski klub i zwiążą się z dyscypliną na dłużej. Jednym z celów naszego związku jest rozwijanie, popularyzowanie i zwiększanie dostępności tej dyscypliny sportowej.

Krzysztof Urbaniak podczas wizyty we Wrocławiu miał okazję nie tylko do oglądania rywalizacji sportowej, ale także sam wziął w niej udział, zajmując 15. lokatę w grupie A. Przy tej okazji przede wszystkim jednak spotkał się również z zespołem organizatorów The World Games 2017 oraz reprezentantami Polski - m.in. Wojciechem Kowalskim, który zajął w zawodach 3. miejsce. Z kolei na spotkaniu z trenerem reprezentacji narodowej seniorów  Dawidem Stefańskim omówione zostały zarówno przygotowania do najbliższych akcji szkoleniowych, jak również aktualny poziom przygotowań zawodników kadry.

W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zawodnicy rywalizowali na trasach o długości 300-500 metrów, liczących 13-15 punktów kontrolnych z mapą w skali 1:500. W grupie A zwyciężył Daniel Krasulak, przed Mateuszem Rosłańcem oraz Wojciechem Kowalskim (wszyscy WKS Śląsk Wrocław). Najlepsza z kobiet okazala się ich koleżanka klubowa Katarzyna Ciesiółka. Więcej szczegółów na stronie imprezy wnof2017.~Wojciech Bajak
10.22 XXIV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - średni10.15 CTZ; IV Bukowa Cup - E310.14 CTZ; IV Bukowa Cup - E210.14 WRE- Lithuanian Cup - .10.14 V Puchar Puszczy Piskiej - klasyk10.13 CTZ; IV Bukowa Cup - E110.08 CTZ; MP i MPM BnO - średni10.07 CTZ; MP i MPM BnO - nocne10.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w średniodystansowym BnO10.01 Mistrzostwa Śląska - klasyk10.01 MMM, strefa A - E3- klasyk09.30 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w nocnym BnO09.30 WRE- XXIX Suunto Games - .09.24 WRE- Czech Orienteering Championship 2017 - long09.23 CTZ; MP i MPM BnO - klasyk09.17 Grand Prix Małopolski - E3.2- klasyk09.17 MMM, strefa B - klasyk09.17 Mistrzostwa Gdyni /Puchar Pomorza IX - średni09.16 Grand Prix Małopolski - E3.1- średni09.16 Mistrzostwa Śląska - sprint09.16 MMM, strefa B - sprint09.16 Mistrzostwa Śląska - średni09.16 Mistrzostwa woj.pomorskiego /Puchar Pomorza VIII - klasyk09.16 WRE- CZECH CUP - sprint09.10 V Puchar Elbląga - klasyk09.10 UNTS Cup 2017 - bieg średniodystansowy09.09 Mistrzostwa Łodzi w Nocnym BnO - nocny09.09 V Puchar Elbląga - średni09.09 UNTS Cup 2017 - bieg nocny09.09 Starówka Wieczorową Porą 3 - sprint09.09 UNTS Cup 2017 - city race08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint-Q08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint-Finał08.27 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - sprint- Finał B08.26 WRE- South East European Orienteering Championships - long08.25 WRE- Orienteering World Cup Round 3 - middle08.25 WRE- South East European Orienteering Championships - middle08.24 WRE- South East European Orienteering Championships - sprint08.19 CTZ;Grand Prix Pomorza - E208.18 CTZ;Grand Prix Pomorza - E1
Chodyra OliwiaGano PatrycjaGugała AlicjaJakimiuk HelenaKamińska AdaKisiel KamilaLewandowska JagodaOlejnik MichałPatkowski KamilRakowski OskarRakowska OliwiaSzmulkowska MagdalenaSzmulkowska MagdaŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies